حلول ماه ربیع الاول
1390/07/24 13:25:21
سرویس سیاسی

تجمع هزاران نفر از مردم پرتغال در مقابل پارلمان

هزاران نفر از مردم خشمگین پرتغال در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند.
تجمع هزاران نفر از مردم پرتغال در مقابل پارلمان هزاران نفر از مردم خشمگین پرتغال در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/2606.jpg تجمع,هزاران,نفر,از,مردم,پرتغال,در,مقابل,پارلمان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، بیش از 40 هزار نفر از مردم پرتغال روز گذشته (شنبه) در اعتراض به دستور اجرای بخش دیگری از سیاست‌های ریاضت اقتصادی از سوی دولت در مرکز شهر لیسبون و در مقابل ساختمان پارلمان این کشور تجمع کردند.

معترضین با عبور از نیروهای امنیتی مستقر در اطراف پارلمان وارد بخش‌های از ساختمان مرکزی پارلمان پرتغال شدند  با این حال پلیس شهر لیسبون توانست بدون اعمال خشونت جدی علیه معترضین شرایط را کنترل کند و معترضین را به خارج از پارلمان انتقال دهد.

برنامه ریاضت اقتصادی در دستور کار دولت پرتغال شامل کاهش دستمزدها در بخش دولتی است که خشم کارگران در سراسر پرتغال را به همراه داشته است.

بدهی دولت پرتغال افزایش مالیات‌ها و کاهش هزینه‌های عمومی را به مردم این کشور تحمیل کرده است.

قرار است مقام‌های ارشد دو اتحادیه بزرگ پرتغال دوشنبه آینده درباره ادامه برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز گفت‌وگو کنند و احتمال درخواست اعتصاب عمومی را مطرح کنند.

تاکنون همه اعتراضات در پرتغال به صورت صلح‌آمیز برگزار شده و تحلیلگران بر این باورند خشونت گسترده‌ای علیه معترضین از سوی نیروهای امنیتی اعمال نشود.

پرتغال پس از یونان و ایرلند سومین کشور اتحادیه اروپاست که قرار است به شرط اجراى سیاست ریاضت اقتصادى، بسته کمک ۷۸میلیارد یورویى این اتحادیه و صندوق بین المللى پول را دریافت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet