هدر موبایل
1390/07/24 13:40:18
سرویس صحن
صمد مرعشی در نطق میان‌دستور:

تمدن اسلامی جایگزین تمدن مضمحل غرب ‌می‌شود

مرعشی با بیان اینکه موج بیداری به اروپا و قلب سرمایه‌داری غرب رسیده است خواستار وحدت ملل مسلمان برای شکل‌گیری تمدن اسلامی و جایگزینی آن با فرهنگ غرب شد.
تمدن اسلامی جایگزین تمدن مضمحل غرب ‌می‌شود مرعشی با بیان اینکه موج بیداری به اروپا و قلب سرمایه‌داری غرب رسیده است خواستار وحدت ملل مسلمان برای شکل‌گیری تمدن اسلامی و جایگزینی آن با فرهنگ غرب شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1367.jpg تمدن,اسلامی,جایگزین,تمدن,مضمحل,غرب,‌می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز یکشنبه 24 مهر مجلس شورای اسلامی، صمد مرعشی در نطق میان‌دستور خود با اشاره به جنبش اعتراضی مردم آمریکا در وال‌استریت، گفت: جنبش مردم آمریکا به صورت خودجوش و مهندسی نشده در وال‌استریت به منظور ارسال پیام مردم علیه فساد دولت و رژیم سرمایه‌داری، بیکاری، افزایش هزینه‌های زندگی، سرخوردگی از وضعیت بد اقتصادی و اعلام نارضایتی از نظام تبعیض‌آمیز اقتصادی آمریکا انجام شد.

نماینده مردم رودبار در مجلس افزود: جنبش اعتراضی فراگیر و علنی مردم آمریکا همراه با اعتصابات و ناآرامی‌های اجتماعی نشانگر آن است که لیبرال دموکراسی غرب نه تنها به مردم کشورهای دیگر بلکه به مردم خود نیز رحم نمی‌کند و سرکوب، دستگیری، برخوردهای ضربتی پلیس، سانسور خبری، نقش حقوق بشر و سکوت معنادار سیاستمداران، قابل انتقاد است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه جمعیت 99 درصدی آمریکا بر یک درصد سرمایه‌دار صهینویست آن فائق آید، اظهار کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، سنگرهای جنگ بین تمدن غرب و تمدن اسلامی را روزبه‌روز از مرزهای جمهوری اسلامی و بلوک اسلامی که در حال شکل‌گیری با محوریت ایران اسلامی است، خارج کرد و به مرزهای اروپا و سپس قلب تمام سرمایه‌داری یعنی وال‌استریت رسانید.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه امروز زمین بازی استراتژیک ایران و امریکا نه در ایران که در داخل خاک امریکاست اضافه کرد: ایران در صورت برنامه‌ریزی درست می‌تواند به افق‌های تازه‌تر نگاه کند.

مرعشی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به سیاستمداران منطقه مبنی بر اینکه سرنوشت خود را به سرنوشت آمریکا گره نزنند، تصریح کرد: ملل مسلمان باید به سمت ساخت بلوک مقتدر اسلامی و تمدن اسلامی با الگوبرداری از داشته‌های این تمدن کهن پیش بروند و آن را جایگزین تمدن مضمحل غرب کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با سپاس از مردم کرمانشاه در خلق تجلی عشق و معنویت در استقبال از مقام معظم رهبری، گفت: این سفر در شرایطی صورت گرفت که موج بیداری اسلامی منطقه را فرا گرفته است و جنبش بیداری در امریکا و اروپا نیز منجر به فراپاشی اقتصادی غرب شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به فرا رسیدن 13 آبان آن را انقلاب دوم و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دانست و از مردم خواست با حضور پرشورتر از سال‌های گذشته، با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کنند.

نماینده مردم رودبار در مجلس همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت مشکل آب شرب شهرهای رودبار، رستم‌آباد، لوشان، بررسی علت ادامه فعالیت شرکت واسط خدماتی در نیروگاه شهید بهشتی لوشان با وجود تاکید وزارت کار و تعاون در حذف این نوع شرکت‌ها و دستور مطالبه و اکتشاف و استخراج زغال‌سنگ از معدن سنگرود البرز غربی برای حفظ اشتغال در آن منطقه از سوی ریاست جمهوری و هیأت دولت شد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet