خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/24 15:40:58
سرویس فرهنگی
ستار هدایت‌خواه:

حضور در جشنواره کتاب فرانکفورت، فرصتی که از دست رفت

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه جشنواره‌های جهانی، فرصت خوبی برای تعاملات فرهنگی ایران با سایر کشورهای جهان است تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی کتاب فرانکفورت هم فرصت خوبی برای معرفی آثار فرهنگی ایران در فضای جهانی بود که با عدم حضور کشورمان، این فرصت طلایی از بین رفت.
حضور در جشنواره کتاب فرانکفورت، فرصتی که از دست رفت سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه جشنواره‌های جهانی، فرصت خوبی برای تعاملات فرهنگی ایران با سایر کشورهای جهان است تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی کتاب فرانکفورت هم فرصت خوبی برای معرفی آثار فرهنگی ایران در فضای جهانی بود که با عدم حضور کشورمان، این فرصت طلایی از بین رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/11608.jpg حضور,در,جشنواره,کتاب,فرانکفورت،,فرصتی,که,از,دست,رفت Icana

ستار هدایت‌خواه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت عدم حضور ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت را خسارتی فرهنگی دانست و تصریح کرد: جشنواره‌های فرهنگی و ادبی فرصت خوبی  برای ارائه پیام انقلاب اسلامی هستند و همین عدم حضور در این جشنواره‌ها خسارت بزرگی بر بدنه فرهنگی کشور وارد می‌کند.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنان همواره تلاش کرده‌اند که فرصت‌های حضور ایران در محافل جهانی از دست برود و امسال هم با عدم حضور ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت به این مقصود رسیدند.

هدایت‌خواه با اشاره به گسترش و توسعه فرهنگ ایران در جشنواره‌های بین المللی تصریح کرد: جشنواره‌های جهانی، محلی برای گفتمان فرهنگی در عرصه بین المللی هستند و ایران به عنوان کشوری با پیشینه فرهنگی کهن، حرف های خوبی برای عرضه در این محافل جهانی دارد.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد در این زمینه غفلت کرده است، تصریح کرد: همه جشنواره‌های جهانی از چند ماه قبل برنامه ریزی می‌شوند و باید بررسی شود چه دلایلی موجب عدم حضور ایران در این جشنواره بین‌المللی شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید دلایل خود را مبنی بر عدم حضور ایران در جشنواره کتاب فرانکفورت را به صورت شفاف در رسانه‌ها اعلام کند. /

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet