خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/07/24 15:14:55
سرویس سیاسی
وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با خانه ملت ،خبر داد:

انتصاب مدیران جدید بانک ها با تایید مراجع ذی صلاح

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: در انتصاب مدیران عامل جدید بانک ها خود را موظف به گرفتن استعلام از مراجع ذی صلاح برای تعیین صلاحیت آنها می دانیم.
انتصاب مدیران جدید بانک ها با تایید مراجع ذی صلاح وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: در انتصاب مدیران عامل جدید بانک ها خود را موظف به گرفتن استعلام از مراجع ذی صلاح برای تعیین صلاحیت آنها می دانیم. https://cdn.icana.ir/d/019/7511.jpg انتصاب,مدیران,جدید,بانک,ها,با,تایید,مراجع,ذی,صلاح Icana

"سیدشمس الدین حسینی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این که در انتصاب مدیران عامل جدید بانک ها استعلام ها و موارد نظارتی رعایت می شود ،گفت: ما در هر انتصابی که انجام می­دهیم خود را موظف می دانیم که از مراجع ذی صلاح تعیین صلاحیت لازم را انجام دهیم.

وی با بیان این که در حال حاضر هیچ بانک دولتی وجود ندارد که مدیرعامل نداشته باشد افزود: در حال حاضر مدیرعامل بانک ملی و بانک صنعت و معدن تعیین و مدیرعامل بانک صادرات را نیز با هماهنگی هایی انجام شده و استفاده از حق رای خود منصوب کرده ایم.

حسینی با تاکید بر این که اصلاح نیروی انسانی یکی از عوامل جلوگیری از فساد در سیستم بانکی است عنوان کرد: با توجه به اهمیت مقررات، باید مقررات در این بخش را تکمیل کرده و استحکام آن­ها را بالا ببریم.

اصلاح مقررات در بخش شورای پول و اعتبار

وزیر اقتصاد و دارایی، با اشاره به نیاز به اصلاح مقررات در بخش­های مختلف سیستم بانکی تاکید کرد: در حال حاضر ما روی آن بخشی که در شورای پول و اعتبار باید پیگیری شود متمرکز هستیم.

حسینی همچنین بر تقویت نظارت در سیستم بانکی کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه یکسری نقص­ها در مقررات نیاز به رفع شدن دارد اما برخی از بخش ها هم بوده که مورد توجه لازم از سوی سیستم قرار نمی گرفته که باید بیش از گذشته به آن توجه شود.

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: ابعاد نظارتی ما در چند لایه استقرار پیدا می کند که از جمله آن می توان به مراقبت ها و نظارت های درونی بانک ها، مبادله یا تبادل اطلاعاتی بین بانک ها و بانک مرکزی  و حتی ارتباط سیستم بانکی با سازمان مالیاتی برای مفاصاحساب مالیاتی اشاره کرد.

وی با تاکید بر این­که بسیاری از نظارت­ها در گذشته در طرح تحول بانکی دیده شده بود ادامه داد: اما اتفاق اخیر در سیستم بانکی کشور ما را بر آن داشت تا تسریع در اجرایی شدن آن و در زمان کوتاهتر را مد نظر قرار دهیم.

استحکام مقررات LCدر شورای پول و اعتبار

وزیر اقتصاد و دارایی از برگزاری جلسه ای برای بازبینی مقررات LCخبر داد و بیان کرد:  قرار است سه­شنبه هفته جاری در شورای پول و اعتبار به طور مشخص مقررات LCمورد بازبینی قرار گرفته که حتما ملاحظات و مراقبت های بیشتری در آن لحاظ  خواهد شد.

با تابعیت مضاعف در وزارت اقتصاد و دارایی برخورد می­کنم

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدیرانی با تابعیت مضاعف در مجموعه بانکی کشور وجود دارند یا خیر توضیح داد: بنده از این موضوع اطلاعی ندارم و در واقع این­ها چیزهایی نیست که بنده بتوانم آن را کشف کنم،.

حسینی افزود: امروز هیچ مدیری نمی گوید که تابعیت دوگانه دارد ولی آن چیزی که مسجل و مسلم است این است که اگر بنده به این موضوع پی برده و یا اطلاعاتی در این زمنیه به بنده برسد حتما برخورد خواهم کرد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد: هیچ اطلاعی مبنی بر این که کسی در بانک ها و یا سایر سیستم ها تابعه وزارت اقتصاد و دارایی داراری تابعیت دوگانه داشته باشد ندارم و تاکید می کنم اگر اطلاعی در این زمینه برسد حتما با آن برخورد خواهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet