خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/07/24 15:55:00
سرویس فرهنگی
محمدی:

جشنواره تئاتر خیابانی مریوان،‌ زمینه‌ساز احیای فرهنگ اصیل ایرانی

نماینده مردم مریوان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را زمینه‌ساز احیای فرهنگ اصیل ایرانی برشمرد و با توجه به اهمیت موضوع،‌ خواستار حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه شد.
جشنواره تئاتر خیابانی مریوان،‌ زمینه‌ساز احیای فرهنگ اصیل ایرانی نماینده مردم مریوان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را زمینه‌ساز احیای فرهنگ اصیل ایرانی برشمرد و با توجه به اهمیت موضوع،‌ خواستار حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3812.jpg جشنواره,تئاتر,خیابانی,مریوان،‌,زمینه‌ساز,احیای,فرهنگ,اصیل,ایرانی Icana

اقبال محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان گفت: با توجه به جایگاه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت کردستان به عنوان سرزمین فرهنگ و هنر، انتظار داریم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه آن حضور داشته باشد.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به موقعیت مریوان به عنوان یک شهر مرزی و حساس و نیز برگزاری این جشنواره به صورت مستمر و بین‌المللی ٬‌ اهمیت بیش از پیش این جشنواره مشخص می‌شود.

وی افزود: گروه‌های تئاتر معضلات گوناگون کشور به خصوص استان کردستان و مناطق کردنشین را در زمینه‌های مختلف فرهنگی٬ اجتماعی٬ سیاسی و اقتصادی بیان می‌کنند و در قالب یک تئاتر خیابانی به نمایش درمی‌آورند و من طی چند روزی که در این مراسم از گروهها بازدید کردم٬ شاهد استقبال مردم بودم و پیشنهاد می‌دهم این نمایش‌ها به مناطق روستایی بزرگ و پرجمعیت نیز کشانده شود.

محمدی خواستار پوشش خبری این جشنواره شد و تصریح کرد: کشورهایی همچون عراق٬ تاجیکستان٬ ترکیه و فرانسه با فرستادن گروه نمایشی و یا داور در این جشنواره بین المللی حضور دارند و بالغ بر 17 گروه فعال در سطح کشور نیز در آن شرکت کرده‌اند که ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و شهرستان مریوان و تمامی دست اندرکاران برگزار کننده تشکر و تقدیر می‌کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی ابراز امیدواری کرد: این جشنواره ضمن ترجیح دادن کیفیت بر کمیت آثار٬ نقاط ضعف و قوت را بررسی کنند و در انتخاب گروه‌های کاری تئاتر خیابانی که توانسته‌اند بیشترین پیام را به مخاطبان خود منتقل کنند، دقت نظر داشته باشند.

وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست زمینه حمایت مالی را برای هرچه بیشتر رونق بخشیدن کارهای فرهنگی به عنوان زیربنای توسعه و به خصوص در بخش تئاتر خیابانی فراهم کنند زیرا قابلیت آن را دارد که پیام‌های خود را مستقیما به مردم برساند و اثر خوبی بر روی تماشاگرام  به خصوص در شهرستان مریوان و سروآباد داشته باشد.

محمدی با اشاره به سفر سوم استانی هیئت دولت به استان کردستان اظهار کرد: در سفر سوم هیئت دولت  مصوب شد هر سال بجز اعتبارات تخصیصی در قالب بودجه،‌ سالیانه سی میلیارد تومان و ‌150 میلیارد تومان اعتبار طی برنامه پنج ساله در اختیار حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر بخش‌های فرهنگی از جمله امور مساجد، انجمن‌های ادبی و هنری و غیره قرار بدهند تا بتوانیم زمینه احیای فرهنگ اصیل کردی را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری تحقق ببخشیم.

ششمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی مریوان از 20 تا 24 مهرماه جاری در حال برگزاری است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet