هدر موبایل
1390/07/24 17:57:11
سرویس بین الملل
اسلامی پناه در دیدار با سفیر کنیا اعلام کرد:

مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط با کنیا در تمامی عرصه ها استقبال می‌کند

نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کنیا ظهر امروز با "رشید علی" سفیر کنیا در تهران دیدار و گفت و گو کرد.
مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط با کنیا در تمامی عرصه ها استقبال می‌کند نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کنیا ظهر امروز با "رشید علی" سفیر کنیا در تهران دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7343.jpg مجلس,شورای,اسلامی,از,توسعه,روابط,با,کنیا,در,تمامی,عرصه,ها,استقبال,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی اسلامی پناه" در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات در عرصه‌های مختلف به‌ویژه روابط پارلمانی گفت: مجلس شورای اسلامی از توسعه و تعمیق روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه کشور کنیا در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روابط دیرینه تاریخی و فرهنگی بین دو کشور ایران و کنیا افزود: ارتباطات دوستانه و برادرانه مردم دو کشور، ریشه در تاریخ داشته که لازم است مقامات دولتی دو کشور زمینه‌های آشنایی هر چه بیشتر دو ملت را فراهم کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، رفت‌وآمد مقامات پارلمانی دو کشور را بستری مناسب برای انتقال و تبادل‌ تجربیات قانونگذاری و فراهم شدن سرمایه‌گذاری در عرصه‌های اقتصادی و تجاری عنوان کرد.

در ادامه این دیدار "رشید علی" سفیر کنیا در تهران، روابط کنیا با جمهوری اسلامی ایران را روابطی تاریخی و فرهنگی خواند و ادامه داد: مقامات دولتی و پارلمانی کنیا، گسترش ارتباطات در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با ایران را به طور ویژه‌ای دنبال می‌کنند.

وی در پایان بر وجود زمینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در تولید محصولات پزشکی و صنعتی در کنیا تاکید کرد و افزود: شرکت‌های ایرانی با توانمندی‌های بالا و کیفیت خوب محصولات خود می‌توانند سهم خوبی از بازار شرق آفریقا و کنیا را به‌دست آورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet