هدر موبایل
1390/07/24 18:25:10
سرویس کمیسیون ها
در جلسه امروز کمیسیون آموزش مطرح شد؛

بازنشستگی اعضای هیئت علمی منوط به نظر روسای دانشگاه‌ها است

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: اعضای هیئت علمی با نظر روسای دانشگاه‌ها می‌توانند تا زمانی که توانایی جسمی و روحی دارند با دانشگاه‌ها همکاری داشته باشند.
بازنشستگی اعضای هیئت علمی منوط به نظر روسای دانشگاه‌ها است عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: اعضای هیئت علمی با نظر روسای دانشگاه‌ها می‌توانند تا زمانی که توانایی جسمی و روحی دارند با دانشگاه‌ها همکاری داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/10570.jpg بازنشستگی,اعضای,هیئت,علمی,منوط,به,نظر,روسای,دانشگاه‌ها,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ در تشریح مباحث مطرح شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات به حضور وزیر علوم در این کمیسیون اشاره کردو افزود: در نشست عصر امروز،بازنشستگی اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اعضای هیئت علمی با نظر روسای دانشگاه‌ها می‌توانند تا زمانی که توانایی جسمی و روحی دارند با دانشگاه‌ها همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه رییس دانشگاه در رابطه با زمان بازنشستگی اساتید اختیار دارد، تصریح کرد: هیئت امنای دانشگاه‌ها نیز می‌توانند از توان اساتید در تدریس برای دانشجویان استفاده کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، ادامه داد: البته وقفه‌ای در سال‌های اخیر در برخی از دانشگاه‌ها در این رابطه پیش آمد و البته محدود به دو یا سه دانشگاه کشور از جمله دانشگاه علامه طباطبایی بود که تعدادی از اساتید دانشگاه بازنشسته شدند و کسانی بودند که از سن قانونی آنان کسر شده بود.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از طرفی مباحثی پیش آمد که با جریان بندی‌های سیاسی کشور آمیخته شد و وزیر علوم به کمیسیون دعوت شد تا گزارش خود را درباره بازنشستگی اساتید ارائه دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet