هدر موبایل
1390/07/24 20:20:09
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/5

سخنرانی دکتر لاریجانی با موضوع صلح و امنیت بین‌الملل

یکصدو بیست و پنجمین اجلاس مجمع بین المجلاس جهان با دستور کار انتخاب رئیس دوره‌ای جدید، و بررسی ۲ ماده اضطراری تادقایقی دیگر در پایتخت سوئیس آغاز به کار می کند.
سخنرانی دکتر لاریجانی با موضوع صلح و امنیت بین‌الملل یکصدو بیست و پنجمین اجلاس مجمع بین المجلاس جهان با دستور کار انتخاب رئیس دوره‌ای جدید، و بررسی 2 ماده اضطراری تادقایقی دیگر در پایتخت سوئیس آغاز به کار می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11591.jpg سخنرانی,دکتر,,لاریجانی,با,موضوع,صلح,و,امنیت,بین‌الملل Icana

 به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به سوئیس، جواد جهانگیرزاده دبیر کل شورای اجرایی بین المجالس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اعزامی با تایید این خبر، گفت: براساس برنامه اعلام شده، این اجلاس با سخرانی بان‌کی مون دبیر کل سازمان ملل گشایش یابد.

به گفته وی، رئیس جمهور سوئیس، رئیس مجلس پارلمان این کشور، شهر دار شهر برن پایتخت سوئیس و رئیس دوره‌‌ای مجمع بین المجالس در این مراسم سخنرانی می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت سه کمیته صلح و امنیت بین‌الملل، توسعه پایدار، مالی و تجارت و دموکراسی و حقوق بشر در اجلاس برن، ادامه داد: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیته صلح و امنیت بین‌الملل با موضع ترویج و تمرین حسن زمام‌داری با توجه به تحولات اخیر در خاورمیانه و شمال آفریقا سخنرانی خواهد کرد.

جهانگیر‌زاده از ارائه  دو پیشنهاد از سوی نامی‌بیا و فلسطین در خصوص کمک‌رسانی به سومالی و حق تعیین سرنوشت و پشتیبانی از عضویت فلسطین در سازمان ملل به عنوان ماده اضطراری خبر داد.

وی افزود: در اجلاس برن این دو ماده اضطراری بررسی و در صورت تصویب در مجمع عمومی دبیرخانه، دبیرکل و اعضای مجمع بین المجالس جهانی موظف به فراهم نمودن شرایط برای حمایت از این دو ماده هستند.

دبیر کل شورای اجرایی بین المجالس جمهوری اسلامی ایران از پایان ریاست گوری راب رئیس فعلی مجمع بین المجالس جهانی خبر داد و گفت: در این اجلاس قرار است رئیس جدید برای مدت سه سال انتخاب شود؛ که در این راستا عبدالواحد الراضی رئیس مجمع نمایندگان مغرب  و خانم نور حیاتی علی‌السقا عضو گروه بین المجالس اندونزی نامزد ریاست این دوره هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس، بیان کرد: همچنین در اجلاس برن دو نائب‌رئیس مجمع بین‌المجالس جهانی برگزیده می‌شوند.

جهانگیر‌زاده از برگزاری دیدارهای دوجانبه رئیس مجلس شورای اسلامی با روسا و نمایندگان پارلمان‌های کشورهای حاضر در اجلاس مجمع عمومی بین المجالس خبر داد.

یکصدوبیست پنجمین اجلاس مجمع عمومی بین المجالس عصر روز چهارشنبه -27 مهر- با تصویب قطعنامه به کار خود پایان خواهد داد.

اجلاس‌های بعدی بهاره و پاییزه مجمع عمومی بین المجالس جهانی در کشور به ترتیب در کشورهای اوگاندا وکانادا برگزار خواهد شد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet