هدر موبایل
1390/07/25 09:50:16
سرویس سیاسی
نقوی:عربستان مسئول امنیت حجاج ایرانی است

عربستان مراقب توطئه چینی آمریکا برای ایجاد درگیری و اختلاف بین مسلمانان باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشدار امنیتی امیر منطقه مکه به زائران ایرانی را تنش زا و بحران آفرین خواند و خاطرنشان کرد: عربستان مسئول امنیت حجاج ایرانی است.
عربستان مراقب توطئه چینی آمریکا برای ایجاد درگیری و اختلاف بین مسلمانان باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشدار امنیتی امیر منطقه مکه به زائران ایرانی را تنش زا و بحران آفرین خواند و خاطرنشان کرد: عربستان مسئول امنیت حجاج ایرانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg عربستان,مراقب,توطئه,چینی,آمریکا,برای,ایجاد,درگیری,و,اختلاف,بین,مسلمانان,باشد Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره هشدار امنیتی امیر منطقه مکه به زائران ایرانی، گفت: آمریکا در آستانه موسم حج سناریوی سوء قصد به جان سفیر عربستان در واشنگتن را علیه ایران طرح کرد تا از این طریق خدشه‌ای به کنگره بزرگ جهان اسلام وارد کند.
نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توطئه چینی آمریکا برای ایجاد درگیری و اختلاف بین مسلمانان، افزود: جمهوری اسلامی، حجاج ایرانی و مقامات سعودی باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا از بروز تنش و بحران در کنگره بزرگ حج جلوگیری کنند.
وی عربستان را مسئول امنیت حجاج ایرانی خواند و ادامه داد: طرح مباحثی همچون هشدار درباره سلامت و امنیت زائران بیت الله الحرام یک نوع بحران آفرینی است و جز التهاب زایی میان ملیت‌های اسلامی اثر دیگری ندارد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: اگر هر نوع خسارت جانی، مالی و معنوی به حجاج ایرانی و غیر ایرانی در ایام حج وارد شود، عربستان مستقیم باید در این باره پاسخ دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور، تأکید کرد: ایام حج زمان خوبی است تا دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی در قبال عربستان فعال شود چرا که  بسیاری از مقامات ایران در مناسک حج شرکت می‌کنند که اگر از این فضا به طور شایسته استفاده شود تأثیر بسزایی بر خنثی کردن توطئه و دسیسه نظام سلطه علیه جهان اسلام دارد.
هنوز کشتار حجاج ایرانی در ششم ذیحجه موسم حج سال ۱۳۶۶ از اذهان پاک نشده است که «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه تلویحا خطاب به زائران ایرانی سنت اعلام برائت از مشرکان در موسم حج را بر هم زدن امنیت حجاج خواند و هشدار داد که با هر اقدامی که امنیت و سلامت حجاج بیت‌الله الحرام را تهدید کند، بشدت مقابله می‌کند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet