ایام محرم 1398
1390/07/25 11:44:10
سرویس بین الملل
یحیی‌زاده در پاسخ به اظهارات ضد ایرانی امیر مکه ؛

با اهرم‌های دیپلماتیک پاسخ موضع گیری‌های سخیف عربستان را می دهیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارات ضد ایرانی امیر مکه را سخیف و غیر حقوقی خواند و خاطرنشان کرد: عربستان با بهانه تراشی نمی‌تواند از تأمین امنیت حجاج ایرانی شانه خالی کند.
با اهرم‌های دیپلماتیک پاسخ موضع گیری‌های سخیف عربستان را می دهیم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارات ضد ایرانی امیر مکه را سخیف و غیر حقوقی خواند و خاطرنشان کرد: عربستان با بهانه تراشی نمی‌تواند از تأمین امنیت حجاج ایرانی شانه خالی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/4815.jpg با,اهرم‌های,دیپلماتیک,پاسخ,موضع,گیری‌های,سخیف,عربستان,را,می,دهیم Icana

"سیدجلال یحیی‌زاده" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره هشدار امنیتی امیر منطقه مکه به زائران ایرانی، گفت: تردیدی وجود ندارد که هر فردی، قانونی به هر کشوری مسافرت کند تأمین امنیت وی برعهده آن کشور است بنابراین عربستان سعودی با بهانه قراردادن سناریوسازی آمریکا علیه ایران نمی‌تواند از حفظ امنیت زائران ایرانی شانه خالی کند.
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نشست کارگزاران حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: معظم له درهمان جلسه پیش بینی کردند که امسال در ایام حج با توجه به خیزش جهان اسلام در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، دشمنان به دنبال اختلاف افکنی و فتنه‌گری بیشتر میان مسلمانان می‌روند.
وی ادامه داد: شاید کسی تصور نمی‌کرد سناریویی که تحت عنوان اقدام دو ایرانی برای ترور سفیر عربستان در واشنگتن کلید خورد چنین خروجی‌هایی داشته باشد اما هم اکنون با کنار هم گذاشتن همه قضایای چند وقت اخیر مشخص می‌شود که استکبار از اوج گیری بیداری اسلامی و شکل گیری جنبش وال استریت در غرب به شدت نگران است.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: نظام سلطه با استفاده از ایادی خود در منطقه می‌کوشد تا روند تحولات ضد نظام سرمایه داری و ضد دیکتاتوری را تغییر دهد اما هوشیاری و بصیرت ملت‌ها قطعا به آن‌ها اجازه نخواهد داد که انحرافی در این حرکت اصیل مردمی ایجاد شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس موضعگیری امیر مکه را غیرحقوقی و قابل پیگیری در مجامع حقوقی بین المللی خواند و تأکید کرد: دستگاه دیپلماسی در شرایط کنونی باید خیلی شفاف و قاطع موضع بگیرد و از همه اهرم‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از طرح این گونه موضع گیری‌های سخیف استفاده کند.
هنوز کشتار حجاج ایرانی در ششم ذیحجه موسم حج سال ۱۳۶۶ از اذهان پاک نشده است که «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه تلویحا خطاب به زائران ایرانی سنت اعلام برائت از مشرکان در موسم حج را بر هم زدن امنیت حجاج خواند و هشدار داد که با هر اقدامی که امنیت و سلامت حجاج بیت‌الله الحرام را تهدید کند، بشدت مقابله می‌کند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet