پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/24 20:38:00
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/6

اجلاس بین‌المجالس جهانی با حضور علی لاریجانی آغاز به کار کرد

یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی عصر یکشنبه به وقت محلی با حضور روسا و نمایندگان بیش از ۱۲۰کشور جهان ازجمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در برن پایتخت سوئیس آغاز به کار کرد.
اجلاس بین‌المجالس جهانی با حضور علی لاریجانی آغاز به کار کرد یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی عصر یکشنبه به وقت محلی با حضور روسا و نمایندگان بیش از ۱۲۰کشور جهان ازجمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در برن پایتخت سوئیس آغاز به کار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3344.jpg اجلاس,بین‌المجالس,جهانی,با,حضور,علی,لاریجانی,آغاز,به,کار,کرد Icana

یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/۵

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز به همراه یک هیأت پارلمانی به منظور شرکت در اجلاس بین‌المجالس جهانی (IPU) عازم سوئیس شد.

جواد جهانگیرزاده، کاظم جلالی، حسین حسنی بافرانی، قدرت‌الله علیخانی، موید حسینی‌صدر، محمد آشوری، جاسم ساعدی و فاطمه آجرلو، رییس مجلس شورای اسلامی را در اجلاس ۱۲۵مجمع بین‌المجالس جهانی در برن همرامی می‌کنند.

اجلاس یکصد و بیست‌ و پنجمین مجمع بین‌المجالس جهانی از امروز به مدت چهار روز  برگزار می‌شود و در آن نمایندگان مجالس بیش از ۱۲۰کشور جهان از جمله گروه بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران به بحث و تبادل‌نظر پیرامون موضوع های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز جهان می پردازند.

لاریجانی قرار است در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل اتحادیه مجمع بین المجالس درمورد حوادث مهم منطقه ای و شمال آفریقا سخنرانی کند.

وی همچنین در حاشیه این اجلاس با همتایان جهانی خود دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

نقش پارلمان‌ها در فرآیند باز توزیع قدرت در عرصه بین‌الملل و نقش مجالس در رفع چالش‌های کلیدی، اصل حفظ سلامت زنان و کودکان در کمیته‌های توسعه پایدار و دموکراسی و حقوق بشر این اتحادیه  و موضوع سلاح‌های هسته‌ای و همچنین اصلاح بازارهای مالی در دو نشست تخصصی جداگانه اجلاس برن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اتحادیه بین‌المجالس یک نهاد بسیار مهم پارلمانی جهانی است که سالانه دو بار از  رییسان و نمایندگان مجالس جهان جهت رایزنی و تبادل‌نظر پیرامون موضوع های مهم بین‌المللی در یکی از کشورهای عضو دعوت می کند.

این اتحادیه در حال حاضر ۱۵۷عضو دارد و مقر دائمی آن در ژنو سوئیس است.

سوئیس کشوری واقع در اروپاست و پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این دو کشور در شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. جمعیت این کشور بالغ بر ۷میلیون ۵۴۴هزار نفر است.

سوئیس با ایران  یک ساعت و نیم تفاوت زمانی دارند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet