هدر موبایل
1390/07/24 23:02:00
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/8

بان کی مون مشارکت جهانی برای تامین سلامت نظام بین‌المللی را خواستار شد

دبیر کل سازمان ملل خواستار همکاری تمامی کشورها در حل بحران مالی جهان، گسترش مشارکت مردمی برای تعیین سرنوشت خود و تامین سلامت در نظام‌های بین المللی شد.
بان کی مون مشارکت جهانی برای تامین سلامت نظام بین‌المللی را خواستار شد دبیر کل سازمان ملل خواستار همکاری تمامی کشورها در حل بحران مالی جهان، گسترش مشارکت مردمی برای تعیین سرنوشت خود و تامین سلامت در نظام‌های بین المللی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/9101.jpg بان,کی,مون,مشارکت,جهانی,برای,تامین,سلامت,نظام,بین‌المللی,را,خواستار,شد Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، بان کی  مون عصر امروز یکشنبه به وقت محلی در مراسم افتتاحیه یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی در شهر برن سوئیس، با تاکید بر نقش پارلمان های جهان در پیشرفت و توسعه کشورها تصریح کرد: اجلاس مجمع بین المجالس جهانی به‌درستی تمامی راه ها را برای گسترش توسعه در  کشورها تدوین و تنظیم کرده است.

وی افزود: من افتخار می کنم که امروز در این اجلاس در میان هیات های پارلمانی 120 کشور جهان حضور دارم .

دبیر کل سازمان ملل با یادآوری بحران مالی کشورها تاکید کرد: مردم در مورد این بحران مالی از ما  سوال می کنند اماچالش بزرگتر پیش  روی ما این است که هم اکنون اعتماد آنها به دولت ها در حال از دست رفتن است؛ باید بررسی کرد که چگونه می‌توان  این اعتماد را بازسازی کرد و بازگرداند.

بان کی مون ادامه داد: راه حلی که می تواند اعتماد از دست رفته را به مردم بازگرداند تلاش برای استقرار کامل مردم سالاری،  تامین حقوق بشر و صلح پایدار است.

وی در ادامه به تحولات در جنوب سودان، شمال آفریقا و خاورمیانه تاکید کرد و گفت: پارلمان ها باید در تحولات اخیر نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

دبیر کل سازمان ملل به دیدار خود با گروهی از جوانان آزادیخواه از قهرمانان جنبش های مردمی در خاومیانه اشاره کرد و اظهار داشت: در این دیدار به این جوانان که به‌دنبال تغییر در سرنوشت کشورهای خود بودند  بیان کردم که  ما رهبران امروز و شما  رهبران فردای جهان هستید. آینده از آن شما است.

بان کی مون در بخش دیگری از سخنان خود خواستار همکاری مالی جهانی، تامین سلامت نظام بین الملل و مشارکت حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود شد.

وی با بیان این که چشم امید هفت میلیارد از مردم جهان هم اکنون به راه حل‌های ما برای رفع چالش‌های جهانی است، تصریح کرد: اقدامات جهانی باید هرچه زودتر به عرصه اجرایی شدن برسد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین خواستار رفع استثمار کودکان کار در برخی از کشورهای جهان شد و اظهار کرد: آمار کودکان کار در دنیا به شدت در حال افزایش است و این مساله موجب نگرانی عمومی مردم جهان شده است.

در ادامه مراسم افتتاحیه یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس  جهانی، همچنین رئیس مجلس نمایندگان سوئیس در سخنانی بر ضرورت گسترش دیپلماسی پارلمانی تاکید کرد و گفت: نهادینه شدن این نگاه موجب بهبود وضعیت مردم جهان می‌شود.

همچنین تئوبن گوری راب رییس مجلس نامیبیا و رییس فعلی مجمع بین المجالس جهانی نیز بیان کرد: من به عنوان یکی از مسوولان اجرایی این اجلاس قول می‌دهم که تمامی تعهدات و مصوبات را به عرصه اجرایی شدن برسانم.

وی خواستار اصلاح ساختار پارلمان‌ها، افزایش مشارکت پارلمان‌ها برای بهبود وضعیت مردم شد و تصریح کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم نباید اجازه دهیم که بحران‌ها موجب صدمه زدن به مردم شود. باید از  ادامه این بحران‌ها و مشکلات جلوگیری کرد.

شهردار برن از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه اجلاس مجمع بین المجالس جهانی بود.

وی در سخنان خود آماری از وضعیت زندگی مردم برن ارایه کرد.

رئیس جمهوری سوئیس میشلین کالمی ری طی سخنانی از حضور هیئت‌های پارلمانی در این اجلاس تشکر و قدرانی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet