ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1390/07/25 11:55:30
سرویس بین الملل
ابراهیمی:آژانس هیچ سندی برای اثبات نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران ندارد

ایران نیرویی بالاتر از سلاح اتمی در اختیار دارد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بی اساس خواندن ادعای نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هیچ سندی برای اثبات نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران پیدا نکرده است.
ایران نیرویی بالاتر از سلاح اتمی در اختیار دارد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بی اساس خواندن ادعای نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هیچ سندی برای اثبات نظامی بودن فعالیت های هسته ای ایران پیدا نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2074.jpg ایران,نیرویی,بالاتر,از,سلاح,اتمی,در,اختیار,دارد Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر این­که آژانس همواره در گزارش های خود به دنبال ایجاد شبهه در فعالیت­های هسته ای ایران بوده است گفت: اما تا این لحظه هیچ دلیلی برای اثبات ادعاهای واهی خود پیدا نکرده است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که ایران همواره اسناد و ادله خود مبنی بر صلح­آمیز بودن برنامه­های هسته­ای را به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرده است افزود: ما همواره فعالیت های صلح آمیز هسته ای را دنبال کرده و خواهیم کرد و طبق گفته مقام معظم رهبری در این زمینه عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی با یادآوری اینکه اتهام زنی علیه برنامه­های هسته­ای ایران موضوعی با سابقه است ادامه داد: اتهام زنی علیه ایران اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود با این حال ایران بدون توجه به توطئه ها در مسیر دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای گام برخواهد داشت.

ابراهیمی در توضیح پاسخ ایران به این اتهام زنی ها خاطر نشان کرد: قطعا دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی و سازمان انرژی هسته ای پاسخ های مستند خود را ارائه خواهند کرد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس هشتم، با تاکید بر این­که رهبر معظم انقلاب و سایر مراجع تقلید ما ساخت،‌ در اختیار داشتن و بکارگیری سلاح­های هسته­ای را تحریم کرده­اند ،خاطر نشان کرد: ایران نیرویی بالاتر از سلاح اتمی در اختیار دارد و آن حضور 75 میلیون ایرانی در صحنه است بنابراین نیازی به استفاده از سلاح هسته ای ندارد.

وی، با اشاره به این که بازرسان و دوربین های آژانس همواره از تاسیسات هسته ای ایران بازدید کرده اند گفت: ما همواره میدان را باز خواهیم کرد که بازرسان آژانس از فعالیت های هسته ای ایران بازدید کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بهترین راه مقابله برای خنثی کردن توطئه ها علیه ایران را شفاف سازی افکار عمومی عنوان کرد.

روزنامه فرانسوی "فیگارو" به نقل از دیپلمات‌های غربی گفته است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، می‌خواهد در گزارش فصلی خود که در ماه نوامبر درباره برنامه هسته‌ای ایران ارایه خواهد داد، از ماهیت نظامی برنامه هسته‌ای ایران ـ که به سمت ساخت بمب هسته‌ای هدایت شده است ـ انتقاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet