خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/25 10:45:23
سرویس اقتصادی
ارسلان فتحی‌پور:

هیچ بهانه‌ای برای تأخیر در ارائه لایحه بودجه 91 پذیرفتنی نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که هیچ بهانه‌ای برای تأخیر در ارائه بودجه سال ۹۱ وجود ندارد، گفت: در شرایطی که دولت لایحه بودجه سال آینده را به موقع به مجلس ارائه دهد، نمایندگان مردم در مجلس این لایحه را در بهمن ماه سال جاری تصویب می‌کنند.
هیچ بهانه‌ای برای تأخیر در ارائه لایحه بودجه 91 پذیرفتنی نیست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که هیچ بهانه‌ای برای تأخیر در ارائه بودجه سال 91 وجود ندارد، گفت: در شرایطی که دولت لایحه بودجه سال آینده را به موقع به مجلس ارائه دهد، نمایندگان مردم در مجلس این لایحه را در بهمن ماه سال جاری تصویب می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11589.jpg هیچ,بهانه‌ای,برای,تأخیر,در,ارائه,لایحه,بودجه,91,پذیرفتنی,نیست Icana

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: با توجه به این که سال 90، مجلس سال پایانی خود را سپری می‌کند دولت باید لایحه بودجه سال 91 کل کشور را به موقع به مجلس ارائه کند و نمایندگان مردم در مجلس هم آن را در بهمن‌ماه سال به تصویب برساند.

متأسفانه سال گذشته به علت تدوین برنامه پنجم توسه، لایحه بودجه سال جاری کشور با تأخیر زیادی به مجلس ارائه شد، اما امسال چنین شرایطی وجود ندارد 

نماینده مردم کلیبر، هوراند، خداآفرین، آبش‌احمد در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه سال گذشته به علت تدوین برنامه پنجم توسه، لایحه بودجه سال جاری کشور با تأخیر زیادی به مجلس ارائه شد، اما امسال چنین شرایطی وجود ندارد.

وی با یادآوری این که انتخابات مجلس نهم در تاریخ 9 اسفندماه جال جاری برگزار می‌شود، ادامه داد: عملاً در اسفندماه و روزهای پایانی سال جاری به علت فعالیت انتخاباتی نمایندگان مردم در مجلس، کارایی مجلس به‌ویژه برای تصویب لایحه بودجه سال 91 کمتر می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم تأکید کرد: به سود اقتصاد کشور است که لایحه بودجه سال 91 سریع‌تر رسیدگی و به تصویب برسد و اگر لایحه بودجه سال آینده به‌موقع و در تاریخ 15 آذرماه  به مجلس ارائه شود، نمایندگان مردم در مجلس نیز در بهمن‌ماه لایحه بودجه سال آینده را به تصویب می‌رسانند.

رکوردشکنی سال گذشته دولت در ارائه بودجه

بر اساس ماده 216 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور راحداکثر تا 15 آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم کند.

این در حالی است که دولت سال گذشته لایحه بودجه سال 90 را با 75 روز تأخیر به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

دولت لایحه بودجه سال 85 را با 40 روز تأخیر، لایحه بودجه سال 86 را با 46 روز تأخیر، لایحه بودجه سال 87 را با 32 تأخیر، لایحه بودجه سال 88 را با 53 روز تأخیر و لایحه بودجه سال 89 کل کشور را با 49 روز تأخیر به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet