آغاز امامت اما زمان (عج)
1390/07/25 11:25:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین نژاد:

مشکل بسیاری از پروژه‌ها،ظرفیت جذب اعتبار است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:مشکل بسیاری از پروژه‌ها،ظرفیت جذب اعتبار است و تنها بحث اعتبار نیست.ماهیت برخی پروژه‌ها باعث زمانبر بودن آن می‌شود،ولی کمبود اعتبارات،باعث شده است که این زمان بیش از زمان در نظر گرفته شده برای پروژه باشد.
مشکل بسیاری از پروژه‌ها،ظرفیت جذب اعتبار است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:مشکل بسیاری از پروژه‌ها،ظرفیت جذب اعتبار است و تنها بحث اعتبار نیست.ماهیت برخی پروژه‌ها باعث زمانبر بودن آن می‌شود،ولی کمبود اعتبارات،باعث شده است که این زمان بیش از زمان در نظر گرفته شده برای پروژه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/606.jpg مشکل,بسیاری,از,پروژه‌ها،ظرفیت,جذب,اعتبار,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدرضا حسین‌نژاد اظهارداشت:بسترسازی‌هایی شده است و پروژه‌ها به مرور زمان، راه خود را خواهد رفت، به گونه‌ای که برای پروژه تصفیه آب شیروان در دو سه سال اخیر، هفده میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در این باره به تابناک گفت:هرچند پروژه تکمیل نشده و با ظرفیت کامل کار نمی‌کند، امیدواریم در آینده، بتوان از همه ظرفیت این پروژه استفاده کرد. سد گلون شیروان نیز جزو پروژه‌های ملی است و بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ظرفیت این سد 9 میلیون متر مکعب است و افزون بر آن، سد شیروان نیز با ظرفیت 90 میلیون متر مکعب به بهره برداری رسیده است.

نماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی افزود: اعتبارات پروژه‌های شهرستان‌ها طبق جدول زمان بندی تخصیص داده شده و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد. کارها به خوبی پیش می رود و مشکل خاصی نیست، ولی با این حال در پروژه‌های کلان دغدغه‌هایی هست و بدهی انباشته پیمانکاران نیز مشکلاتی را پدید آورده است؛ این بدهی‌ها تنها مختص یک وزارتخانه نیست، بلکه بخش عمده‌ای از آنها، مربوط به تخصیص نیافتن اعتبارات است و باید هر چه زودتر فکری برای این موضوع کرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مسئولان و نمایندگان باید توقعات پیمانکاران را در نظر داشته باشند و اعتبار بیشتری برای تسویه طلب آنها در نظر گرفت.

وی خاطرنشان کرد:پروژه‌های ملی اعتبارات خاصی می‌طلبد. هنگامی که پروژه ای تعریف می‌شود، باید اعتبار آن نیز تأمین شود. برخی از این پروژه‌ها ابهام دارد و مشخص نیست از چه محلی تأمین اعتبار خواهد شد. پروژه ای که روال قانونی را می‌گذراند، ‌اعتبارات مالی آن در غالب بودجه دیده می‌شود و نقطه آغاز و پایان دارد که منطبق بر پیش‌بینی زمانی است.

حسین‌نژاد با اشاره به این موضوع که پروژه‌های عمرانی بسیاری وجود دارد که سالیان درازی از آغاز آن گذشته و همچنان به پایان نرسیده است، گفت: مشکل بسیاری از پروژه‌ها، ظرفیت جذب اعتبار است و تنها بحث اعتبار نیست. ماهیت برخی پروژه‌ها باعث زمانبر بودن آن می‌شود، ولی کمبود اعتبارات، باعث شده است که این زمان بیش از زمان در نظر گرفته شده برای پروژه باشد. میانگین تخصیص اعتبارات 60 درصد بوده و در سال آینده، باید باقی مانده آن در نظر گرفته شود. پیمانکاران امکانات محدودی دارند و با ادامه این روند فلج خواهند شد و اگر طلب آنها پرداخت نشود، احتمال ورشکستگی آنها هست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet