پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/25 12:44:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس بررسی کردند:

اتهام ترور و انفعال دستگاه دیپلماسی

برخی نمایندگان شاخص مجلس به بررسی عملکرد وزارت خارجه درمسائله اتهام زنی اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پرداختند.
اتهام ترور و انفعال دستگاه دیپلماسی برخی نمایندگان شاخص مجلس به بررسی عملکرد وزارت خارجه درمسائله اتهام زنی اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پرداختند. https://cdn.icana.ir/d/019/6171.jpg اتهام,ترور,و,انفعال,دستگاه,دیپلماسی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛برخی نمایندگان شاخص مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اعتدال به بررسی عملکرد وزارت خارجه در مسائله اتهام زنی اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پرداختند:

سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:اتهام وارد شده به جمهوری اسلامی کاملا بی اساس است و مبنای قانونی و حقوقی ندارد؛آمریکایی ها هم یک اتهامی وارد کرده است که عربستان هم در پی گیری آن با فقدان اسناد و مدارک روبه رو شده است و این اتهام فقط در بعد تبلیغاتی و رسانه ای دنبال می شود .

نماینده مردم ورامین افزود:عربستان به شورای امنیت شکایت کرده است؛ خوب بود دستگاه دیپلماسی قبل از اقدام عربستان،از آمریکا به خاطر اتهام صورت گرفته، به شورای امنیت شکایت می کرد.

وی گفت:جا داشت وزارت خارجه ما فعال تر در این مورد برخورد کرده و پیشدستی می کرد.

علاءالدین بروجردیرییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:آمریکا جنگ جدیدی را در بعد سیاسی و تبلیغاتی آغاز کرده است و متناسب با این حمله ، دستگاه دیپلماسی کشور باید پاتک سیاسی داشته باشد .

نماینده مردم بروجرد افزود:وزارت خارجه باید تلاش بیشتری می کرد و  عکس العمل و اقدام مناسبتری را انجام می داد.

محمد ابراهیم نکونامرییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما در مقام داوری عملکرد دستگاه دیپلماسی در این قضیه نیستیم ؛ اما آنچه مسلم است چون این اتهام خیلی واهی است ؛ جا داشت دستگاه دیپلماسی اقدامات بین المللی فعالتر و بیشتری انجام دهد .

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار افزود: رسانه های جهانی به این قضیه دامن می زنند و دستگاه دیپلماسی باید در این راستا روشنگرانه عمل کند.

محمد دهقانی نماینده مردم چناران و طرقبه و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه گفت: پس از تغییر و تحولات اخیر در وزارت خارجه،دستگاه دیپلماسی کشور موضع فعالانه ای را در خصوص مسائل بین الملل ندارد و این موضوع شاید تحت تاثیر فشارهای مختلف جریان انحرافی و بخش هایی از دولت بر وزارت خارجه باشد که دستگاه دیپلماسی کشور منفعل اشتباهات استراتژیک را انجام می دهد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: جا داشت وزارت خارجه در مقابل اتهام زنی آمریکایی ها مناسب تر عمل می کرد.

علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی  نیز گفت: اطلاع رسانی مناسبی ازعملکرد وزارت خارجه در این مساله ندیده ایم.

فاطمه رهبر،عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی ما اقدامات لازمی را که می بایست انجام گیرد را صورت داد.

این نماینده افزود:وزارت خارجه  سفیر سویس را احضارکرد،دستگاه دیپلماسی ما همین اقدامات صورت گرفته را می توانست انجام دهد و غیر از اقدامات صورت گرفته نباید اقدام دیگری انجام دهد.

 

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون اصولگرایان نیز گفت: واکنشهای اولیه وزارت خارجه و احضار سفیر سوییس خوب بود،ولی به لحاظ منطقه ای باید دقت بیشتری صورت می گرفت و طرف عربستانی توجیه می شد.

فاطمه آلیا عضو فراکسیون انقلاب اسلامی و از نمایندگان حامی دولت نیز گفت:دستگاه دیپلماسی ما وظیفه خود را خوب انجام می دهد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet