ایام محرم 1398
1390/07/25 14:33:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشتی از اقبال محمدی/

بهورزان در پیچ و خم مشکلات

یکی از مشکل‌های بهورزان عدم احتساب دو سال دوره آموزش به‌عنوان سنوات خدمت است این در حالی است که این دو سال آموزشی همانند آموزش دوره تربیت معلم است که جزء سنوات معلمان به‌شمار می‌آید، بنابراین به‌نظر می‌رسد که برای رعایت و اجرای عدالت باید ترتیبی اتخاذ شود که این دو سال آموزشی بهورزان به‌عنوان سابقه کار در سنوات خدمتی آنان لحاظ شود.
بهورزان در پیچ و خم مشکلات یکی از مشکل‌های بهورزان عدم احتساب دو سال دوره آموزش به‌عنوان سنوات خدمت است این در حالی است که این دو سال آموزشی همانند آموزش دوره تربیت معلم است که جزء سنوات معلمان به‌شمار می‌آید، بنابراین به‌نظر می‌رسد که برای رعایت و اجرای عدالت باید ترتیبی اتخاذ شود که این دو سال آموزشی بهورزان به‌عنوان سابقه کار در سنوات خدمتی آنان لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2136.jpg بهورزان,در,پیچ,و,خم,مشکلات Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، اقبال محمدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی و نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی که در نشریه سوران منتشر شده است، به بررسی مشکل‌های بهورزان پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

یکی از مشکل‌های بهورزان عدم احتساب دو سال دوره آموزش به‌عنوان سنوات خدمت است این در حالی است که این دو سال آموزشی همانند آموزش دوره تربیت معلم است که جزء سنوات معلمان به‌شمار می‌آید، بنابراین به‌نظر می‌رسد که برای رعایت و اجرای عدالت باید ترتیبی اتخاذ شود که این دو سال آموزشی بهورزان به‌عنوان سابقه کار در سنوات خدمتی آنان لحاظ شود.

در چند مدت اخیر هم که من در همایش تجلیل از بهورزان در شهرستان‌های مریوان و سروآباد شرکت داشتم تقاضا اصلی و نگرانی بهورزان همین موضوع بود، ضمن آن ‌که تسهیلات و امتیازات مربوط به سختی کار نیز متأسفانه به این قشر زحمت‌کش تعلق نمی‌گیرد، در حالی ‌که در روستاها که به‌طور عمده در خانه‌های بهداشت بهورزان به خدمت‌رسانی به روستاییان اشتغال دارند، مشکل‌های فراوانی برای این عزیزان وجود دارد که از جمله آن‌ها انتظارات و مشکل‌های ویژه اهالی روستا است که خدمات مورد نیاز خود در زمینه بهداشت حرفه‌ای و محیط را از عزیزان بهورز دریافت می‌کنند.

لذا اعطای امتیازات مربوط به سختی کار نیز به بهورزان ما را به اجرای عدالت نزدیک‌تر می‌کند.

در این راستا به‌نظر می‌رسد که باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب لایحه و حتی بخش‌نامه زمینه اعطای این امتیازات را فراهم نماید تا امیدواری و انگیزه بهورزان برای خدمت‌گذاری هرچه بیشتر به بیماران افزایش یابد.

البته اینجانب موضوع لحاظ نمودن دو سال دوره آموزش به‌عنوان سنوات خدمت بهورزان را جهت تصویب به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد کرده‌ام که انتظار می‌رود در کمیسیون مورد تصویب قرار گیرد و در غیراین صورت نیز در صحن علنی از این موضوع حمایت خواهم کرد.

خوشبختانه مجلس در این موارد دقت نظر خوبی دارد به‌‌طور مثال در چند مدت اخیر طرحی برای افزایش 30 درصدی فوق‌العاده پرسنل غیرهیأت علمی وزارت بهداشت تصویب شد که حرکتی در راستای عدالت‌جویی تفسیر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet