ایام محرم 1398
1390/07/25 12:21:01
سرویس سیاسی

پارلمان اردن انحلال کابینه و برکناری نخست‌وزیر را خواستار شد

نمایندگان پارلمان اردن با امضای طوماری خواستار برکناری نخست‌وزیر و انحلال کابینه این کشور شدند.
پارلمان اردن انحلال کابینه و برکناری نخست‌وزیر را خواستار شد نمایندگان پارلمان اردن با امضای طوماری خواستار برکناری نخست‌وزیر و انحلال کابینه این کشور شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/1205.jpg پارلمان,اردن,انحلال,کابینه,و,برکناری,نخست‌وزیر,را,خواستار,شد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه تلگراف، "ممدوح عبادی" نماینده پارلمان اردن روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد 70 نفر از نمایندگان پارلمان این کشور انحلال کابینه و برکناری نخست‌وزیر به دلیل ناتوانی در اجرای اصلاحات وعده داده شده را خواستار شدند.
واکنش نمایندگان پارلمان اردن برخواسته از اعتراضات مردمی در خیابان‌های عمان پایتخت اردن و دیگر شهرهای این کشور طی هفت ماه گذشته است که خواستار کناره‌گیری "معروف البخیت" نخست‌وزیر و انحلال کابینه وی شدند.
مهمترین خواسته معترضین در اردن انحلال پارلمان، مبارزه با فساد و استعفای کابینه و تعیین اعضای مجلس سنا با رای مستقیم مردم است.
پادشاه اردن چندی پیش و به دنبال افزایش اعتراضات مردمی برای اجرای اصلاحات سیاسی وعده داد قانون اساسی به شکلی اصلاح شود که بر اساس آن حق تشکیل کابینه با اکثریت پارلمانی باشد و اختیارات پارلمان نیز افزایش یابد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet