خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/08/03 10:00:44
سرویس بین الملل
سنایی: آمریکا برنامه ای جدی با ابعاد مختلف برای مقابله با ایران در سر دارد

آمریکا بدنبال ایجاد یک جبهه عربی ـ صهیونیستی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توطئه های اخیر غرب و آمریکا را در راستای ایجاد موج جدید ایران هراسی عنوان کرد و گفت: این اقدامات گویای آن است که آمریکا برنامه ای جدی برای مقابله با ایران در ابعاد مختلف در سر دارد.
آمریکا بدنبال ایجاد یک جبهه عربی ـ صهیونیستی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توطئه های اخیر غرب و آمریکا را در راستای ایجاد موج جدید ایران هراسی عنوان کرد و گفت: این اقدامات گویای آن است که آمریکا برنامه ای جدی برای مقابله با ایران در ابعاد مختلف در سر دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2772.jpg آمریکا,بدنبال,ایجاد,یک,جبهه,عربی,ـ,صهیونیستی,است Icana

"مهدی سنایی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این­که آمریکا از گذشته خطی در راستای منزوی کردن و فشار بر جمهوری اسلامی دنبال می­کرد،افزود: اجرای این سیاست در مقطع اخیر به دلائل مختلف با خلل مواجه شده بود که همین امر آمریکا را بر آن داشته تا اجرای سناریوی جدیدی را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این­که اعلام آمادگی ایران برای مذاکره و پذیرش کلیات طرح گام به گام ارائه شده از سوی روسیه مبنای خوبی برای مذاکرات فراهم کرد ادامه داد: این اقدام  و از آن جا که دیگر دلیلی برای انجام نشدن مذاکرات بین طرفین ایران و گروه 1+5 وجود نداشت ،سیاست­های آمریکا علیه ایران را با ناکامی روبرو کرد.

وی حوادث اخیر منطقه خاورمیانه را از دیگر دلائل ناکامی آمریکا در منطقه عنوان و خاطر نشان کرد: اتفاقات اخیر منطقه خاورمیانه نوعی بی اعتمادی در روسیه و چین نسبت به اهداف آمریکا در فشار بر ایران پدید آورده بود.

افکار عمومی غرب امکان تحریم های جدید علیه ایران را نمی دهد

این نماینده مجلس هشتم، با اشاره به مشکلات اقتصادی آمریکا و اروپا بیان کرد: این مساله از دیگر موضوعاتی بود که امکان ورود غرب به یک بحث بین­المللی را نمی داد به عبارتی فضای افکار عمومی غرب به رهبرانشان اجازه نمی داد که به موضوع ایجاد دور جدیدی از تحریم ها علیه ایران بپردازند.

سنایی با بیان این که همه این عوامل تداوم سیاست مقابله و انزوای ایران از سوی آمریکا را با مشکل روبرو کرده بود تصریح کرد: به همین دلیل غربی ها طراحی سناریوی جدیدی را در دستور کار قرار دادند که از جمله آن می توان به بحث دخالت ایران در ترور سفیر عربستان، ‌گزارش آمانو درباره برنامه هسته ای ایران و همچنین گزارشی از احمد شهید درباره نقض حقوق بشر در ایران اشاره کرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس، طرح چنین موضوعاتی را به منظور جلوگیری از نفوذ و تاثیرگذاری ایران اعلام کرد و گفت: مشکلات داخلی کشورهای غربی در کنار وضع جدید خاورمیانه و انقلاب­های عربی زمینه نگرانی آمریکا را فراهم کرده به همین منظور مقامات این کشور برای جلوگیری از نفوذ و تاثیر گذاری ایران در کشورهای عربی، ایجاد فضا رسانه­ای جدید در راستای سیاست ایران هراسی را دنبال می کنند تا فضا برای دور جدیدی از تحریم ها علیه ایران آماده شود.

ساختگی بودن سناریوها از اهمیت آن کم نمی­کند

سنایی با تاکید بر این که ساختگی بودن سناریوها از اهمیت آن کم نمی­کند ادامه داد: همین که آمریکا ادعایی واهی را دنبال می کند بیانگر آن است که برنامه­ای جدی برای مقابله با ایران را در سر می­پروراند ضمن این که در همین راستا می کوشد تا با ایجاد یک جبهه عربی- اسرائیلی، روابط جمهوری اسلامی ایران را با کشورهای عربی و مسلمان خدشه دار کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی  وسیاست خارجی مجلس، با بیان این­که سیاست­های غرب علیه ایران با شکست روبرو خواهد شد، ادامه داد: با این وجود برای خنثی کردن توطئه ها مسئولان ،‌دستگاه سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی ایران باید بازی پیچیده و فعالی را در عرصه بین الملل پیگیری کنند.

روزنامه فرانسوی "فیگارو" به نقل از دیپلمات‌های غربی گفته است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، می‌خواهد در گزارش فصلی خود که در ماه نوامبر درباره برنامه هسته‌ای ایران ارایه خواهد داد، از ماهیت نظامی برنامه هسته‌ای ایران ـ که به سمت ساخت بمب هسته‌ای هدایت شده است ـ انتقاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet