ایام محرم 1398
1390/07/25 13:50:33
سرویس فرهنگی
هدایت‌خواه:

گزارشی از اجرای مصوبه خرید آثار هنری توسط نهادها را دریافت نکرده‌ایم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با اشاره به این که هنرمندان به حمایت‌های دولتی نیاز دارند، تصریح کرد: مجلس بودجه خرید آثار هنری را توسط نهادهای دولتی تصویب کرده است تا هنرمندان با دلگرمی بیشتری فعالیت کنند، اما هنوز گزارشی مبنی بر اجرایی شدن این فانون به کمیسیون نرسیده است.
گزارشی از اجرای مصوبه خرید آثار هنری توسط نهادها را دریافت نکرده‌ایم سخنگوی کمیسیون فرهنگی با اشاره به این که هنرمندان به حمایت‌های دولتی نیاز دارند، تصریح کرد: مجلس بودجه خرید آثار هنری را توسط نهادهای دولتی تصویب کرده است تا هنرمندان با دلگرمی بیشتری فعالیت کنند، اما هنوز گزارشی مبنی بر اجرایی شدن این فانون به کمیسیون نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11706.jpg گزارشی,از,اجرای,مصوبه,خرید,آثار,هنری,توسط,نهادها,را,دریافت,نکرده‌ایم Icana

ستار هدایت‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه خرید آثار هنری توسط نهادهای دولتی گفت : این مصوبه در ابتدای سال 90 به تصویب مجلس رسید تا نهادهای دولتی به خرید آثار هنری داخلی اقدام کنند.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مصوبه به رونق تولیدات هنری کشور کمک می کند و هنرمندان هم با آرامش بیشتری فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این که مجلس بارها نحوه اجرای این مصوبه را پیگیری کرده است تصریح کرد: بارها از نهادهای دولتی نحوه اجرای این قانون را پیگیری کرده‌ایم اما هنوز گزارش دقیقی از اجرای این مصوبه توسط نهادهای دولتی به دست ما نرسیده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چند ماه پیش برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون فرهنگی مجلس فرا خوانده شد و در همان جلسه هم جویای نحوه اجرایی شدن این مصوبه شدیم که وزیر هم از طی مراحل تدوین آیین نامه اجرای این مصوبه خبر داد و تا کنون هم گزارشی از این وزارتخانه دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: مصوبه خرید آثار هنری توسط نهادهای دولتی تنها برای سال 90 به تصویب رسیده است و معلوم نیست مجلس سال آینده هم به این مصوبه رای بدهد.

هدایت‌خواه تصریح کرد: اگر گزارش‌های خوبی مبنی بر اجرای این مصوبه به مجلس برسد،طی سال های آینده هم  ادامه خواهد داشت.

وی در مورد سقف بودجه تعیین شده برای این مصوبه گفت: 25 صدم درصد از بودجه های جاری کل کشور یعنی دو ونیم در هزار، به این مصوبه اختصاص داده شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: اگر همین میزان بودجه هم صرف خرید آثار هنری کشور شود،شاهد رونق بسیاری در فضای هنری کشور خواهیم بود./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet