ایام محرم 1398
1390/07/25 17:56:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ساعدی تاکید کرد:

ضرورت تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور

نماینده مردم شوش در مجلس با اشاره به ضرورت تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور،خاطرنشان کرد:دولت و مجلس و همه بخش‌ها وظیفه دارند،سیاست‌ گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را در راستای اهداف تعاون و تعاونی‌ها گسترش دهند.
ضرورت تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور نماینده مردم شوش در مجلس با اشاره به ضرورت تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور،خاطرنشان کرد:دولت و مجلس و همه بخش‌ها وظیفه دارند،سیاست‌ گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را در راستای اهداف تعاون و تعاونی‌ها گسترش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/10125.jpg ضرورت,تحقق,سهم,25,درصدی,تعاون,از,اقتصاد,کشور Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نماینده مردم شوش درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور،خاطرنشان کرد:دولت و مجلس و همه بخش‌ها وظیفه دارند، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را در راستای اهداف تعاون و تعاونی‌ها گسترش دهند.

سید جاسم ساعدی با بیان این ‌که هم‌اکنون سهم هزینه‌های جاری دولت از بودجه کشور، نزدیک به 70 درصد است، به تابناک تصریح کرد: تنها 30 درصد از بودجه صرف خدمات و کارهای عمرانی می‌شود و به‌ همین دلیل، یکی از مهمترین اهداف شکوفایی اقتصادی، کوچک کردن دولت و پایین آوردن سهم هزینه‌های دولت از بودجه کشور است.
 
وی اظهار کرد:رسیدن به اهداف چشم‌انداز بیست ساله و در افق 1404 به‌ عنوان کشور پیشتاز منطقه در بخش‌های اقتصاد، علم و فناوری به دست مردم تحقق یافتنی است و اگر دولت به ‌دنبال واگذاری وظایف خود ‌باشد، مطمئن‌ترین بخش تعاونی است. با توجه به اصل 44 قانون اساسی، یک‌ سوم اقتصاد را باید به بخش تعاون سپرد و دست‌کم 25 درصد از سهم اقتصادی کشور به تعاون داده شود.
 
ساعدی با اشاره به وظیفه سنگین امروز تعاونی‌ها و تعاونگران در برابر مردم و کشور خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها باید در عمل، پاسخگوی اعتماد دولت و مجلس باشند. از سوی دیگر، وظیفه مهم دیگر تعاونی‌ها امسال و سال آینده، ایجاد اشتغال است، زیرا بنا بر اظهارات دولت، باید هر سال 5/2 میلیون شغل ایجاد شود تا معضل اشتغال در دو سال حل شود. سال گذشته یک میلیون و صد هزار و به روایت دیگر، یک میلیون و ششصد هزار شغل ایجاد شد که این تفاوت در میزان اشتغال ایجاد شده از سوی تعاونی‌هاست.

وی با اشاره به ‌وجود پنجاه هزار نفر لیسانس کشاورزی بیکار در کشور اظهار کرد: جایی برای جذب این افراد از سوی دولت وجود ندارد و ما انتظار داریم، یک فرد لیسانس، دست‌کم برای دو نفر همانند خود کار ایجاد کند، زیرا امروز کارهای پشت میزنشینی تمام شده و جوان تحصیل کرده باید کارآفرینی کند؛ ایده تعاونی‌های دانش‌بنیان که به تولید علم و ثروت می‌انجامد نیز در همین راستاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet