شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/25 15:55:00
سرویس سیاسی
کعبی:

وزارت نیرو ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه حتی قادر به پرداخت بهای برق خریداری شده از بخش خصوصی نیست.
وزارت نیرو ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه حتی قادر به پرداخت بهای برق خریداری شده از بخش خصوصی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/841.jpg وزارت,نیرو,۱۴,هزار,میلیارد,تومان,بدهی,دارد Icana

"عبدالله کعبی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جمع آوری امضا برای طرح استیضاح مجید نامجو وزیر نیرو، گفت: عملیاتی شدن این طرح از سوی نمایندگان عضو کمیسیون تخصصی انرژی دنبال می‌شود و قطعا پیگیری خواهد شد تا به نتیجه نهایی برسد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت نیرو در سیستم اقتصادی و اجتماعی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است اما متأسفانه نامجو توجهی به این مسئله نمی‌کند، بر همین اساس با وجود آنکه بیش از ۸ ماه از استیضاح وی نمی‌گذرد، دوباره طرح استیضاح این وزیر در مجلس کلید خورد.
وی با اشاره به نقاط ضعف متعدد در حوزه اداره بخش برق و آب، ادامه داد: وزیر در سطوح بالای مدیریت این بخش‌ها از مدیران متخصص و با تجربه استفاده نمی‌کند که این امر مشکلات عدیده‌ای را برای کشور در پی داشته است.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: ‌ بدهی وزارت نیرو هم اکنون به بخش خصوصی و عمومی بیش از ۷ هزار میلیارد تومان است که با احتساب طرح‌های غیرانتفاعی و غیره این مبلغ به ۱۴ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد، ضمن آنکه وزارتخانه حتی قادر به پرداخت بهای برق خریداری شده از بخش خصوصی نیست.
وی افزود: در مدت ۳۰ سال عمر مبارک نظام جمهوری اسلامی ایران، بخش دولتی و خصوصی به کمک یکدیگر صنعت برق را به گونه‌ای توسعه دادند که در حدود ۹۰ درصد نیازهای این صنعت در داخل از سوی سازندگان بومی تأمین می‌شود اما در دو سال اخیر چندین کارخانه و سازمان مجبور به تعطیلی واحد‌های خود شدند.
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: وضعیت نامناسب پایاب سد‌ها، شرایط نامطلوب آب شرب شهر‌ها و روستا‌ها، عدم برنامه ریزی به موقع، دقیق و همزمان اجرای سد و پایاب آن، فقدان استفاده صحیح از آب‌های سطحی و زیر زمینی، فقدان رعایت عدالت در توزیع اعتبارات عمرانی و خشکسالی در کشور و به کارگیری مدیران ناکارآمد در وزارتخانه از جمله محورهای استیضاح وزیر نیرو است که بزودی جهت اعلام وصول تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet