هدر اصلی
1390/08/04 09:52:08
سرویس اقتصادی
غفوری فرد: دلبستگی روس‌ها به نفت ایران تمامی ندارد

اداره میدان نفتی چنگوله بدون روس‌ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که صنعت نفت ایران به اندازه کافی مهندس و مختصص داخلی دارد و مسئولان این صنعت برای طرح توسعه میدان نفتی چنگوله به شرکت‌های روسیه‌ای نیازی ندارند، گفت: در میدان نفتی آذر روسها ناکارامد جلوه کردند.
اداره میدان نفتی چنگوله بدون روس‌ها عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که صنعت نفت ایران به اندازه کافی مهندس و مختصص داخلی دارد و مسئولان این صنعت برای طرح توسعه میدان نفتی چنگوله به شرکت‌های روسیه‌ای نیازی ندارند، گفت: در میدان نفتی آذر روسها ناکارامد جلوه کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/6066.jpg اداره,میدان,نفتی,چنگوله,بدون,روس‌ها Icana

حسن غفوری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: عملکرد شرکت‌های روسیه‌ای در طرح‌های مختلف نفتی و از جمله میدان نفتی آذر صادقانه نبوده است.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگرانی‌هایی برای حضور شرکت‌های نفتی روسیه‌ای در طرح توسعه میدان نفتی آذر وجود داشته است، افزود: البته موضوع عدم حضور شرکت‌های روسیه‌ای در طرح توسعه میدان نفتی آذر تا کنون در کمیسیون انرژی مجلس بررسی نشده است.

غفوری‌فرد ادامه داد: نحوه توسعه طرح‌های نفتی در ایران بسیار اهمیت دارد و اعضای کمیسیون انرژی مجلس به زودی نحوه توسعه میدان نفتی آذر را بررسی می‌کنند.

در میدان نفتی آذر شرایط برای شرکت روسیه‌ای به گونه‌ای بود که نمی‌توانستند به فعالیت خود در این طرح ادامه دهند 

وی تأکید کرد: در میدان نفتی آذر شرایط برای شرکت روسیه‌ای به گونه‌ای بود که نمی‌توانستند به فعالیت خود در این طرح ادامه دهند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم درباره حضور شرکت‌های نفتی روسیه‌ای در طرح توسعه میدان نفتی چنگوله، گفت: صنعت نفت ایران به اندازه کافی مهندس و مختصص داخلی دارد و مسئولان این صنعت برای توسعه طرح‌های خود به شرکت‌های روسیه‌ای نیازی ندارند.

 

دلبستگی بیش از حد روس‌ها به نفت ایران

عصر سه‌شنبه - ۱۹ مهر - با حضور "رستم قاسمی" وزیر نفت قرارداد توسعه میدان نفتی آذر (مشترک با میدان بدرای عراق) به ارزش ۱.۹ میلیارد دلار با کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های داخلی به امضا رسید.

همچنین شنبه - 23 مهر ماه- "احمد قلعه‌بانی" مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از پیشنهاد وزیر انرژی روسیه برای مشارکت و سرمایه گذاری گازپروم در صنعت نفت ایران  و طرح توسعه میدان نفتی چنگوله خبر داد و گفت: امکان مذاکره و مشارکت این شرکت روسی در طرح توسعه میدان نفتی چنگوله وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet