ایام محرم 1398
1390/07/25 13:54:24
سرویس فرهنگی
سید علی طاهری:

سریال‌های ماهواره‌ای با هدف استحاله فرهنگی تولید می‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ نرم دشمنان علیه ایران ادامه دارد، تصریح کرد: گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و پخش سریال‌های مختلف از این شبکه‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف غرب در جهت از بین بردن فرهنگ و ارزش‌های مورد توجه مردم ایران است.
سریال‌های ماهواره‌ای با هدف استحاله فرهنگی تولید می‌شوند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ نرم دشمنان علیه ایران ادامه دارد، تصریح کرد: گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و پخش سریال‌های مختلف از این شبکه‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف غرب در جهت از بین بردن فرهنگ و ارزش‌های مورد توجه مردم ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/6365.jpg سریال‌های,ماهواره‌ای,با,هدف,استحاله,فرهنگی,تولید,می‌شوند Icana

سید علی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت تهاجم فرهنگی را اولین هدف سریال‌های ماهواره‌ای دانست و گفت: در حال حاضر جنگ تسلیحاتی و نظامی کارساز نیست و استکبار جهانی برای مقابله با ارزش‌های ملی در کشور، سال‌هاست که جنگ نرم را دنبال می‌کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در حال حاضر میان خانواده‌های ایرانی راه پیدا کرده‌اند و هدفی جز تخریب ارزش‌ها و استحاله فرهنگی ندارند.

وی با اشاره به غرب‌گرایی و تفکر انحصاری در این سریال‌ها تصریح کرد: ترویج بی‌بند و باری و انحصار طلبی یکی دیگر از اهداف غرب علیه ایران است که در سریال‌های ماهواره‌ای به روشنی مشهود است.

طاهری با بیان نقش رسانه ملی در مواجهه با شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: صدا و سیما در جهت دهی افکار عمومی و ترویج فرهنگ اسلامی نقش عمده‌ای دارد.

این نماینده مجلس سریال‌های ایرانی را گامی مثبت در جهت مبارزه با برنامه‌های موهوم شبکه‌های ماهواره‌ای دانست و تصریح کرد: گسترش شبکه‌های مختلف سیما و تولید برنامه‌ها و سریال‌های مفرح در این شبکه‌ها، مخاطبان بیشتری را با رسانه ملی همراه کرده است و اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد، مردم سراغ ماهواره‌ها نمی‌روند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به دیجیتالی شدن شبکه‌های صدا و سیما تصریح کرد: دیجیتالی شدن فرستنده‌ها بازتاب خوبی در میان مخاطبان رسانه ملی داشته است و مردم می‌توانند به شبکه‌های متعدد سراسری و استانی در کشور دسترسی داشته باشند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet