حلول ماه ربیع الاول
1390/07/25 14:04:11
سرویس اجتماعی
صفایی:

آیین‌نامه بازنشستگی استادان آزمایشی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلام اینکه آیین‌نامه بازنشستگی استادان آزمایشی است و به مدت ۲ سال اجرا می‌شود، گفت: همه آیین‌نامه‌ها ممکن است اشکالاتی را در اجرا داشته باشند؛ اما ما باید فرصت دهیم و منتظر بازخوردهای آن باشیم.
آیین‌نامه بازنشستگی استادان آزمایشی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلام اینکه آیین‌نامه بازنشستگی استادان آزمایشی است و به مدت 2 سال اجرا می‌شود، گفت: همه آیین‌نامه‌ها ممکن است اشکالاتی را در اجرا داشته باشند؛ اما ما باید فرصت دهیم و منتظر بازخوردهای آن باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/8375.jpg آیین‌نامه,بازنشستگی,استادان,آزمایشی,است Icana

طیبه صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور وزیر علوم در جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش اظهار کرد: هدف از این آیین‌نامه به کارگیری افرادی است که از نظر علمی، فرهنگی و تعهد در شناخته شده هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این آیین‌نامه تاکید بر ماندگاری این افراد و همین‌طور استادان باتجربه و پیشکسوتی که همواره متعهد به تولید و آموزش علم در دانشگاه‌ها بودند، شده است.

وی ادامه داد: این آیین‌نامه فرصت به دانشگاه‌ها می‌دهد تا باز هم از دانش و علم استادان بازسابقه استفاده کنند.

رییس فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه برخی از اعضای کمیسیون نگرانی‌ها را از آیین‌نامه بازنشستگی استادان داشتند، تصریح کرد: برخی از نماینده‌ها بر این اعتقاد بودند که ممکن است این آیین‌نامه نارضایتی‌ها را ایجاد کند؛ اما آقای دانشجو توضیح داد که این آیین‌نامه آزمایشی است و به مدت 2 سال اجرا می‌شود.

صفایی گفت: وزیر علوم متعهد شد که در اجرای این آیین‌نامه از نظرها و پیشنهادهای اعضای کمیسیون و همینطور روسای دانشگاه‌ها استفاده شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، همچنین در رابطه با اعمال سلیقه در بازنشستگی استادان دانشگاه، افزود: من فکر نمی‌کنم که این‌گونه باشد؛ چون این آیین‌نامه از سوی افراد مجرب تدوین شده است، البته باید در اجرا نیز نظارت کافی بر آن باشد تا مشکلی به وجود نیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet