هدر موبایل
1390/08/11 13:09:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشتی از سیدمحمدمهدی پورفاطمی /

یادداشت/ بیکاری نیروهای بومی معضلی که باید حل شود

بی شک اگر بنا داریم مشکل بیکاری کشور که در نوع خود یک معضل است، حل شود راه حلی ندارد جزء آن ‌که از حداقل امکان‌ها، حداکثر استفاده صورت گیرد و بی‌شک نیروهای بومی در اولویت این کار قرار دارند و این همان مسئله‌ای است که متولیان مربوطه از جمله وزارت نفت و شرکت‌های پتروشیمی مستقر در این استان باید به آن توجه کرده و همواره به وعده‌هایی که در این زمینه می‌دهند عمل کنند.
یادداشت/ بیکاری نیروهای بومی معضلی که باید حل شود بی شک اگر بنا داریم مشکل بیکاری کشور که در نوع خود یک معضل است، حل شود راه حلی ندارد جزء آن ‌که از حداقل امکان‌ها، حداکثر استفاده صورت گیرد و بی‌شک نیروهای بومی در اولویت این کار قرار دارند و این همان مسئله‌ای است که متولیان مربوطه از جمله وزارت نفت و شرکت‌های پتروشیمی مستقر در این استان باید به آن توجه کرده و همواره به وعده‌هایی که در این زمینه می‌دهند عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/7688.jpg یادداشت/,بیکاری,نیروهای,بومی,معضلی,که,باید,حل,شود Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدمهدی پورفاطمی عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی که در نشریه صدای بوشهر منتشر شده است، به بررسی معضل بیکاری در حوزه انتخابیه خود پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

 بیکاری و کمبود اشتغال امری است که در طول سالیان اخیر همواره از آن به‌عنوان یک دغدغه یاد شده است و این دغدغه تا به حدی بوده که حتی در نقاطی از کشور که از ظرفیت‌های خوبی برای کار برخوردار است هم به وضوح دیده می‌شود.

به‌عنوان مثال شهرهای جنوبی و حاشیه خلیج‌فارس که در نوع خود بخش اصلی از نفت و گاز کشور در آن‌ها تولید می‌شود افزون‌بر سایر استان‌ها با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

هرچند نمایندگان مجلس همواره تلاش کرده‌اند تا وزارتخانه‌ها و نهادهای مستقر در این مناطق از نیروهای بومی بهره بگیرند اما متأسفانه هنوز این امر محقق نشده و این خود جای گله‌مندی دارد.

آن‌چه مسلم است مسئولان وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن برای استفاده نکردن از نیروهای بوشهری در پارس‌جنوبی برای خودشان استدلال‌های نادرستی دارند و این در حالی است که در استان بوشهر نیروی متخصص و ماهر به وفور یافت می‌شود.

متأسفانه نگاه‌ها در وزارت نفت به سمت خوزستانی‌ها است و آن‌ها هیچ جایگاهی برای بوشهری‌ها قائل نیستند و با وجود آن‌ که مرز آبی 700 کیلومتری، پایانه نفتی خارک، پتروشیمی، پارس‌های شمالی و جنوبی در استان بوشهر وجود دارد اما تاکنون وزارت نفت اقدامی در این زمینه نکرده است و مسئولان امور نفت کشور با ترفندهایی نیروهای استان‌های هم‌جوار بوشهر را به‌عنوان بومی به حساب آورده و آن‌ها را در پارس‌جنوبی مشغول به کار کرده‌اند.

بی شک اگر بنا داریم این قبیل مشکل‌های کشور که در نوع خود یک معضل است، حل شود راه حلی ندارد جزء آن ‌که از حداقل امکان‌ها، حداکثر استفاده صورت گیرد و بی‌شک نیروهای بومی در اولویت این کار قرار دارند و این همان مسئله‌ای است که متولیان مربوطه از جمله وزارت نفت و شرکت‌های پتروشیمی مستقر در این استان باید به آن توجه کرده و همواره به وعده‌هایی که در این زمینه می‌دهند عمل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet