پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/25 16:11:44
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس جهانی در سوئیس/13

حسینی صدر پیشنهاد ایران را برای حذف کل سلاح های هسته ای مطرح کرد

عضو کمیته حذف سلاح های هسته ای در اجلاس مجمع بین المجالس جهانی ،گفت:جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است که مذاکره یک کنوانسیون تسهیلات هسته ای با گنجاندن هفت حوزه اصلی که می تواند منجر به حذف کل سلاح های هسته ای شود شروع شود.
حسینی صدر پیشنهاد ایران را برای حذف کل سلاح های هسته ای مطرح کرد عضو کمیته حذف سلاح های هسته ای در اجلاس مجمع بین المجالس جهانی ،گفت:جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است که مذاکره یک کنوانسیون تسهیلات هسته ای با گنجاندن هفت حوزه اصلی که می تواند منجر به حذف کل سلاح های هسته ای شود شروع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/11711.jpg حسینی,صدر,پیشنهاد,ایران,را,برای,حذف,کل,سلاح,های,هسته,ای,مطرح,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،سیدموید حسینی صدر در سخنرانی خود در کمیته حذف سلاح های هسته ای بین المجالس جهانی گفت: بیش از 65 سال از زمان استفاده از اولین بمب هسته ای در هیروشیما و ناکازاکی سپری شده است که این حمله سبب ایجاد تلخ ترین فاجعه انسانی فراموش نشدنی تاریخ شد.

عضو کمیته حذف سلاح های هسته ای مجلس شورای اسلامی در این اجلاس افزود: ما معتقدیم که برای رفع این مشکل و ایجاد عدالت نیازمند تحقق اصل امنیت برای همه انسان ها هستیم این امر فقط از طریق از بین بردن کامل سلاح های هسته ای محقق می شود.

به همین دلیل است که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است که مذاکره یک کنوانسیون تسهیلات هسته ای با گنجاندن هفت حوزه اصلی که می تواند منجر به حذف کل سلاح های هسته ای شود شروع شود.

نماینده مردم  خوی در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجمع بین المجالس جهانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از امضاکنندگان فعال بی تی بی تی است ما از اهداف این معاهده برای از بین بردن تمام سلاح های هسته ای حمایت می کنیم چرا که بر این باوریم که اگر هدف از این پیمان به طور کامل درک شده بود می توانست به پایان دادن توسعه کیفی سلاح های هسته ای کمک شایانی نماید اما متاسفانه چنین نیست.

وی در ادامه سخنان خود در کمیته حذف سلاح های هسته ای این اجلاس گفت: سیاست های امریکا در رد این معاهده موجب نگرانی عمیق جامعه جهانی است همچنین جامعه بین الملل به طور جدی از تصمیم آمریکا برای کاهش زمان از سر گیری آزمایش های هسته ای به شدت نگران است.

وی ادامه داد: همچنین این موضوع از نگرانی های جدی است که امریکا کلاهک های هسته ای جایگزین قابل اطمینانی را نیز به طور رسمی دنبال می کند.

موید حسینی صدر در پایان سخنان خود تصریح کرد: متوقف کردن توسعه انواع جدید سلاح های هسته ای، پایان دادن به تبعیض، سرکوب و محرومیت و برخوردهای گزینشی و شیوه های استانداردهای دوگانه توسط کشورهای دارای سلاح های هسته ای سبب می شود که راه برای تصویب کشورهای دیگرهموار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet