هدر موبایل
1390/07/27 07:46:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدجاسم ساعدی:

یک‌سوم اقتصاد کشور را باید به بخش تعاون سپرد

نماینده مردم شوش و دانیال در مجلس ، با تأکیدبر سخنان مقام معظم رهبری بر تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور، گفت: تعاونی‌ها باید در عمل پاسخ‌گوی اعتماد دولت و مجلس باشد، از سوی دیگر وظیفه مهم دیگر تعاونی‌ها امسال و سال آینده، ایجاد اشتغال است.
یک‌سوم اقتصاد کشور را باید به بخش تعاون سپرد نماینده مردم شوش و دانیال در مجلس ، با تأکیدبر سخنان مقام معظم رهبری بر تحقق سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد کشور، گفت: تعاونی‌ها باید در عمل پاسخ‌گوی اعتماد دولت و مجلس باشد، از سوی دیگر وظیفه مهم دیگر تعاونی‌ها امسال و سال آینده، ایجاد اشتغال است. https://cdn.icana.ir/d/019/2737.jpg یک‌سوم,اقتصاد,کشور,,را,باید,به,بخش,تعاون,سپرد Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، سید‌جاسم ساعدی در گفت‌و‌گو با روزنامه فرهنگ‌جنوب، با بیان این ‌که هم‌اکنون سهم هزینه‌های جاری دولت از بودجه کشور نزدیک به 70 درصد است، افزود: تنها 30 درصد از بودجه صرف ارائه خدمات و کارهای عمرانی می‌شود و به‌همین علت یکی از مهم‌ترین هدف‌های شکوفایی اقتصادی کوچک کردن دولت و پایین آوردن سهم هزینه‌های دولت از بودجه کشور است.

نماینده مردم شوش و دانیال  در مجلس شورای اسلامی، گفت: رسیدن به اهداف چشم‌انداز 20 ساله و در افق 1404 به‌عنوان کشور پیشتاز منطقه در بخش‌های اقتصاد، علم و فناوری به دست مردم قابل تحقق است و اگر دولت به‌دنبال واگذاری وظایف خود ‌باشد مطمئن‌ترین بخش تعاونی است. با توجه به اصل 44 قانون اساسی یک‌سوم اقتصاد را باید به بخش تعاون سپرد و حداقل 25 درصد از سهم اقتصادی کشور به تعاون داده شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس هشتم، با تأکیدبر وظیفه سنگین امروز تعاونی‌ها و تعاون‌گران در برابر مردم و کشور، یاد‌آور شد: تعاونی‌ها باید در عمل پاسخ‌گوی اعتماد دولت و مجلس باشد، از سوی دیگر وظیفه مهم دیگر تعاونی‌ها امسال و سال آینده، ایجاد اشتغال است، زیرا بر اساس اظهارنظر دولت باید هر سال 5/2 میلیون شغل ایجاد شود تا معضل اشتغال در دو سال حل شود، سال گذشته یک میلیون و 100 هزار و به روایت دیگر یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد شد که این تفاوت در میزان اشتغال ایجاد شده از سوی تعاونی‌ها است.

وی با تأکیدبر ‌وجود 50 هزار نفر لیسانس کشاورزی بیکار در کشور، افزود: متأسفانه جایی برای جذب این افراد از سوی دولت وجود ندارد و ما انتظار داریم یک فرد لیسانس حداقل برای دو نفر همانند خود کار ایجاد کند زیرا امروز کارهای پشت میزنشینی تمام شده و جوان تحصیل کرده باید کارآفرینی کند، ایده تعاونی‌های دانش‌بنیان که به تولید علم و ثروت می‌انجامد نیز در همین راستا است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet