پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/30 15:12:50
سرویس بین الملل
کرمی:

توطئه های آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی جهان از قیام وال استریت است

رئیس کمیته دفاعی مجلس با محکوم کردن اقدام عربستان در ارسال نامه علیه ایران به شورای امنیت گفت: متهم کردن ایران به دخالت در طراحی ترور سفیر عربستان در واشنگتن توطئه آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی جهان از قیام وال استریت در این کشور است.
توطئه های آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی جهان از قیام وال استریت است رئیس کمیته دفاعی مجلس با محکوم کردن اقدام عربستان در ارسال نامه علیه ایران به شورای امنیت گفت: متهم کردن ایران به دخالت در طراحی ترور سفیر عربستان در واشنگتن توطئه آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی جهان از قیام وال استریت در این کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/251.jpg توطئه,های,آمریکا,برای,منحرف,کردن,اذهان,عمومی,جهان,از,قیام,وال,استریت,است Icana

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این­که ادعای اخیر عربستان موج جدیدی از فضا سازی علیه ایران است عنوان کرد: توطئه اخیر به وسیله آمریکا و با کمک رژیم صهیونیستی علیه ایران طراحی شده که هدف آن تضعیف موقعیت ایران در منطقه و بین­الملل است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این­که در دکترین نظامی و سیاست­های ایران موضوعی به نام ترور و اقدامات تروریستی وجود ندارد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین اقدامات تروریستی را علیه مسئولان و مردم خود شاهد بوده است.

وی با اشاره به آغاز سفر زائران ایرانی به مراسم حج بیان کرد: چطور می شود که در آستانه سفر حجاج ایرانی به عربستان ایران چنین اقدامی را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه عنوان کرد: حضور نیروهای نظامی آمریکا در منطقه از طرفی و اقدامات نظامی عربستان در بحرین و یمن از طرف دیگر مقامات این کشورها را بر آن داشته تا با ساختن سوژه ای به دنبال این باشند که بتوانند فضای عمومی را نسبت به جنایت های در حال انجام تغییر دهند.

کرمی همچنین به انقلاب­های اخیر منطقه اشاره و تصریح کرد: علاوه بر انقلاب­های اخیر خاورمیانه که به واسطه آن آمریکا بسیاری از متحدان خود در منطقه را از دست است، قیام وال استریت زمینه ای شده تا آمریکا به دنبال راهی برای انحراف افکار عمومی باشد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر این که آمریکا خود از حامیان اصلی تروریست در جهان است خاطر نشان کرد: بسیاری از گروهک های تروریستی همچون گروهک تروریستی ریگی و گروهک منافقین که صدمات بسیاری به ایران وارد کرده اند تحت حمایت مستقیم آمریکا بوده و هستند.

اخیرا آمریکا مدعی خنثی کردن طرحی شده که در آن دو ایرانی در صدد ترورعادل جبیر سفیر عربستان سعودی در واشنگتن بوده اند. در همین باره منابع خبری اعلام کردند که نامه عربستان سعودی درباره ادعای آمریکا علیه ایران که تحویل دبیرکل سازمان ملل شده بود، رسما به شورای امنیت تسلیم شده است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet