خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/26 09:51:19
سرویس فرهنگی
پاپری:

همایش تقدیر از مفاخر ملی بوشهر اعتبار شود

نماینده مردم دشتستان برگزاری همایش نقش مردم دشستان در جنگ جهانی دوم را حرکتی مهم و تاثیرگذار توصیف کرد و ضمن این‌که آن‌را تقدیر از مفاخر ملی استان بوشهر دانست، خواستار تامین اعتبار لازم برای برگزاری آن شد.
همایش تقدیر از مفاخر ملی بوشهر اعتبار شود نماینده مردم دشتستان برگزاری همایش نقش مردم دشستان در جنگ جهانی دوم را حرکتی مهم و تاثیرگذار توصیف کرد و ضمن این‌که آن‌را تقدیر از مفاخر ملی استان بوشهر دانست، خواستار تامین اعتبار لازم برای برگزاری آن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/65.jpg همایش,تقدیر,از,مفاخر,ملی,بوشهر,اعتبار,شود Icana

ایوب پاپری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم تامین اعتبار همایش نقش مردم دشستان در جنگ جهانی دوم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی٬ گفت: از چند سال پیش بنا داشتیم جشنواره دشتستان و نقش مردم این شهر در جنگ جهانی دوم را بر گزار کنیم٬ اما این کار به دلیل عدم تخصیص بودجه مرتبا به تعویق می‌افتد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: به سال آخر دوره نمایندگی رسیدیم در حالی‌که هنوز این کار بر سرانجام نرسیده و با وجود چندین بار صحبت من با مسوولان و قول موافقت آنها٬ به دلایل واهی عقب می‌افتد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره این همایش اظهار کرد: قرار بود نویسندگان کتاب و مقاله درباره برازجان و نقش مردم٬ خوانین و نمایندگان آنجا در مبارزه با استعمار و نیز آنها که در آن زمان سرباز متحدین و متفقین بودند٬ از سوئد بیایند و همچنین شاهد حضور اندیشمندان داخلی و محققینی که در مورد نبردهای ایرانیان بعد ازاستعمار کتاب نوشته‌اند٬ در این همایش باشیم.

وی با بیان اینکه نه بودجه می‌دهند٬ نه حمایت می‌کنند و نه توضیح می‌دهند٬ تصریح کرد: دبیرخانه این همایش شکل گرفت و تعدادی کتاب نیز به چاپ رسید٬ اما به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم٬ کار متوقف شد؛ اما اگر به درخواست ما ترتیب اثر داده نشود٬ این همایش در خانه خودم را برگزار می‌کنم زیرا این حرکت اقدامی مهم و تاثیرگذار می‌تواند باشد که تاکنون مورد توجه کافی قرار نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet