هدر موبایل
1390/08/02 11:23:14
سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه مجلس خبر داد:

تشکیل کارگروهی ویژه برای رصد ستاره اقبال نفت

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که برای بررسی راهکارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه میادین نفتی کارگروه ویژه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس و کارشناسانی از وزارت نفت تشکیل شده است، گفت: یکی دیگر از علت‌های تشکیل این کارگروه استفاده مناسب از فرصت‌های اقتصادی موجود در صنعت نفت است.
تشکیل کارگروهی ویژه برای رصد ستاره اقبال نفت عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که برای بررسی راهکارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه میادین نفتی کارگروه ویژه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس و کارشناسانی از وزارت نفت تشکیل شده است، گفت: یکی دیگر از علت‌های تشکیل این کارگروه استفاده مناسب از فرصت‌های اقتصادی موجود در صنعت نفت است. https://cdn.icana.ir/d/019/12275.jpg تشکیل,کارگروهی,ویژه,برای,رصد,ستاره,اقبال,نفت Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که موضوع جذب سرمایه برای توسعه طرح‌های نفتی بسیار مهم است، تصریح کرد: اعضای کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی مجلس برای بررسی راهکارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه میادین نفتی کارگروه ویژه‌ای را تشکیل دادند.

تعدادی از مسئولان وزارت نفت، نمایندگان مردم در همچنین تعدادی از نمایندگان دولت اعضا کارگروه بررسی راهکارهای مناسب برای توسعه طرح‌های نفتی هستند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فضاها و ظرفیت‌های اقتصادی مناسبی در صنعت نفت کشور وجود دارد و مسئولان این صنعت باید با برنامه‌ریزی مناسب از تمام این فرصت‌ها استفاده کنند، افزود: یکی دیگر از علت‌های تشکیل این کارگروه استفاده مناسب از فرصت‌های اقتصادی موجود در صنعت نفت است.

وی ادامه داد: تعدادی از مسئولان وزارت نفت، نمایندگان مردم در همچنین تعدادی از نمایندگان دولت اعضا کارگروه بررسی راهکارهای مناسب برای توسعه طرح‌های نفتی هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که تشکیل کارگروه برای بررسی راهکارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه میادین نفتی روند توسعه میدان‌های نفتی را شتاب می‌بخشد، تأکید کرد: حضور کارشناسان حوزه نفت در این کارگروه بسترهای لازم برای توسعه پرشتاب طرح‌های نفتی را فراهم می‌کند.

 

حضور رهبری در عسلویه نقش مدیران نفتی را پررنگ‌تر کرد

رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جهاد اقتصادی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی به نقش کلیدی توسعه میدان‌های نفتی و گازی و به خصوص میادین مشترک تأکید کردند و این موضوع نقش مسئولان صنعت نفت ایران در سال جاری را پررنگ‌تر از گذشته کرد.

یکی از موضوع‌هایی که مقام معظم رهبری به آن تأکید داشتند استفاده از متخصصان ایرانی در طرح‌های نفتی داخلی در شرایط تحریمی بود که البته باز هم تلاش گسترده مسئولان صنعت نفت ایران لازمه اصلی تحقق این موضوع است.

 

تخلف مالی بزرگ نشاندهنده منابع مالی فراوان ایران

یکی از لازمه‌های اصلی توسعه پرشتاب طرح‌های نفتی تأمین منابع مالی مورد نیاز است؛ البته ایران از نظرمنابع مالی مشکل خاصی ندارد و نمونه بارز این موضوع تخلف 3000 میلیارد تومانی اخیر است که نشان داد منابع مالی در ایران به اندازه کافی وجود دارد و تنها مسئولان باید با برنامه ریزی مناسب این منابع مالی را به سمت طرح‌های توسعه‌ای و به خصوص طرح‌های نفتی هدایت کنند.

به نظر می‌رسد اصلی‌ترین عامل در توسعه پرشتاب طرح‌های نفتی مدیریت تخصصی، برنامه‌ریزی شده و قدرتمند است که البته صنعت نفت ایران دراین زمینه نیز با کمبودی رو‌به‌رو نیست و مسئولان اجرایی باید با درنظر گرفتن تمام جوانب مدیران متخصصی را برای توسعه طرح‌های نفتی کشور انتخاب کنند.

البته توسعه پرشتاب طرح‌های نفتی تنها به قوه مجریه برنمی‌گردد و نمایندگان مردم در مجلس نیز نقش مهمی را برای فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه این طرح‌ها ایفا می‌کنند و باید با برگزاری نشست‌های مشترک با مسئولان اجرایی زمینه‌های قانونی برای توسعه این طرح‌ها را فراهم کنند.

با نگاهی اجمالی به دارایی‌های صنعت نفت ایران به این موضوع می‌رسیم که برای توسعه پرشتاب طرح‌های نفتی با کمبودی روبه‌رو نیستیم و تنها عاملی که کمبود آن احساس می‌شود نحوه استفاده از مدیران متخصص در بخش‌های مختلف حوزه نفت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet