پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/25 22:46:09
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/۱8

حمایت ایران از برگزاری اجلاس چهارجانبه در عراق

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس عراق حمایت ایران از برگزاری اجلاس چهارجانبه ایران - عراق - ترکیه - عربستان را اعلام کرد.
حمایت ایران از برگزاری اجلاس چهارجانبه در عراق علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس عراق حمایت ایران از برگزاری اجلاس چهارجانبه ایران - عراق - ترکیه - عربستان را اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11734.jpg حمایت,ایران,از,برگزاری,اجلاس,چهارجانبه,در,عراق Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه یک صد و بیست و پنجمین اجلاس بین‌المجالس جهانی در دیدار با اسامه النجیفی رئیس مجلس عراق بر گسترش روابط طرفین تاکید کرد.

وی هم‌چنین از همتای عراقی خود به خاطر حضور در کنفرانس فلسطین در تهران تشکر کرد.

لاریجانی در ادامه گفت: مواردی که در سفر رئیس مجلس عراق به تهران در راستای توسعه روابط فیمابین مطرح شده در حال پیگیری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم‌چنین با اعلام آمادگی ایران برای افزایش خدمت‌رسانی به مردم عراق اظهار کرد: ما حاضریم این چرخه را فعال و به تامین برق این کشور کمک کنیم، تا شاهد افزایش خدمت‌رسانی به مردم باشیم.

رئیس مجلس عراق نیز در این دیدار با اشاره به طرح این کشور برای برگزاری اجلاس چهارجانبه ایران، عراق، ترکیه و عربستان با هدف استحکام روابط و مبارزه با فرقه‌گرایی خاطرنشان کرد: البته این اجلاس می‌تواند ابتدا در سطح روسای مجالس چهار کشور انجام شود.

این پیشنهاد پیش از این در کنفرانس فلسطین در تهران مطرح و مورد تایید ایران قرار گرفته بود.

النجیفی یادآور شد که پس از مراسم حج پیگیری‌های خود برای دعوت از این چهار کشور را آغاز خواهد کرد تا اولین دور این اجلاس در عراق برگزار شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز از برگزاری چنین اجلاسی حمایت کرد و گفت که این موضوع باعث می‌شود شیطنت‌های دشمنان اسلام خنثی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet