خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/07/30 16:21:16
سرویس اقتصادی
کعبی با انتقاد از کُندی کار در اجرای طرح‌ها در پارس جنوبی:

پارس جنوبی در دولت هشتم پیشرفت بهتری داشت

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که در دولت نهم و دهم پیشرفت طرح‌ها در پارس جنوبی بیشتر در حد وعده باقی ماند، گفت: شروع کار پارس جنوبی در دولت شروع خوبی بود و پیشرفت طرح‌ها در دولت هشتم با سرعت بیشتری انجام می‌شد.
پارس جنوبی در دولت هشتم پیشرفت بهتری داشت نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که در دولت نهم و دهم پیشرفت طرح‌ها در پارس جنوبی بیشتر در حد وعده باقی ماند، گفت: شروع کار پارس جنوبی در دولت شروع خوبی بود و پیشرفت طرح‌ها در دولت هشتم با سرعت بیشتری انجام می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/7145.jpg پارس,جنوبی,در,دولت,هشتم,پیشرفت,بهتری,داشت Icana

عبدالله کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم پیشرفت طرح‌های نفتی و گازی در پارس جنوبی، تصریح کرد: متأسفانه مسئولان و مدیران نفتی نتوانسته‌اند به وعده‌هایی که در محضر مقام معظم رهبری دادند، عمل کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت نهم و دهم بیش از آن که در طرح‌های نفتی پیشرفت داشته باشد، وعده‌های عمل نشده‌اش را افزایش داده است.

وقت‌کشی پیمانکاران ناکارآمد روسی و چینی، ضعف شرکت‌ها و پیمانکاران داخلی و ضعف مدیریت کلان در پارس جنوبی از جمله علت‌های تلف شدن زمان در پارس جنوبی بوده است

وی با بیان این که پیشرفت طرح‌های نفتی و گازی در میدان‌های مشترک در دولت هشتم بهتر از دولت و نهم و دهم بود، شروع طرح‌های نفتی در پارس جنوبی را در دولت هشتم، شروع خوبی ارزیابی کرد.

این نماینده مردم در مجلس اصلی‌ترین فاکتور در طرح‌های نفتی به ویژه در میدان‌های مشترک را سرعت در اجرا خواند و ادامه داد: ایران به علت‌های مختلف همواره زمان را در اجرای طرح‌های نفتی از دست داده است.

وی در تشریح علت‌های از دست دادن زمان، توضیح داد: وقت‌کشی پیمانکاران ناکارآمد روسی و چینی، ضعف شرکت‌ها و پیمانکاران داخلی و ضعف مدیریت کلان در پارس جنوبی از جمله علت‌های تلف شدن زمان در پارس جنوبی بوده است.

اشتغال‌زایی در پارس جنوبی افت محسوسی داشته است

کعبی با بیان این که در سال‌های اخیر میزان به‌کارگیری نیروهای بومی و اشتغال‌زایی در پارس جنوبی افت محسوسی داشته است، یادآور شد: اجرای طرح‌ها در دولت نهم و دهم بیشتر در حد خاک‌برداری و ورود به طرح‌هاست نه به سرانجام رساندن آن‌ها به طوری که تا کنون دولت به فازهای زیادی از پارس جنوبی ورد پیدا کرده  ولی پیشرفتی زیادی در اتمام فازها و طرح‌ها نداشته است.

وی با اعلام این که مدیران پارس جنوبی هر ماهه درباره چگونگی اجرای طرح‌ها به کمیسیون انرژی می‌آیند و گزارش کار خود را قرائت می‌کنند، پیشرفت کارها را مناسب ارزیابی نکرد.

طبق وعده‌ای که مسئولان پارس جنوبی مبنی به بهره‌برداری رسیدن 35 ماهه طرح‌ها در پارس جنوبی دادند، از 15 درصدی که باید تا کنون به اتمام می‌رسید تنها هفت درصد انجام شده است

کعبی در مورد آخرین گزارش مدیران پارس جنوبی به کمیسیون انرژی، گفت: طبق وعده‌ای که مسئولان پارس جنوبی مبنی به بهره‌برداری رسیدن 35 ماهه طرح‌ها در پارس جنوبی دادند، از 15 درصدی که باید تا کنون به اتمام می‌رسید تنها هفت درصد انجام شده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم عدم تحقق وعده‌های داده شده از سوی مقام‌های اجرایی را موجب افزایش بی‌اعتمادی‌ها در میان مردم خواند و اجرای وعده‌های داده را هرچه سریع‌تر خواستار شد.

هشدار وزیر به پیمانکارن ضعیف پارس جنوبی

"رستم قاسمی" در چهارمین بازدید خود پس از انتصابش به عنوان وزیر نفت از پارس جنوبی به پیمانکارانی که به برنامه و زمانبندی نرسند و با کیفیت و در زمان تعیین شده کار را تمام نکنند، هشدار داد که با آنها برخورد قانونی و قراردادی می‌شود و این پیمانکاران در وزارت نفت جایی نخواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet