ایام محرم 1398
1390/07/26 10:31:44
سرویس صحن
با رای نمایندگان؛

نطق رییس جمهور در مجلس منوط به ارایه درخواست شد

با تصویب مجلس رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه می توانند پس از ارائه درخواست کتبی و موافقت هیات رئیسه در صحن علنی مجلس نطق کنند.
نطق رییس جمهور در مجلس منوط به ارایه درخواست شد با تصویب مجلس رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه می توانند پس از ارائه درخواست کتبی و موافقت هیات رئیسه در صحن علنی مجلس نطق کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/9211.jpg نطق,رییس,جمهور,در,مجلس,منوط,به,ارایه,درخواست,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در مجلس در نشست علنی امروز مجلس در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس ماده 7 این طرح را تصویب کردند.

براساس ماده 7 طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه می توانند پس از وصول درخواست کتبی در صحن علنی نطق کنند.

همچنین در جریان بررسی ماده 7 طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس نورالله حیدری دستنایی در اخطار قانون اساسی خود با استناد به اصل 70 قانون اساسی تصریح کرد: این ماده با اصل 70 مغایر است و اعمال محدودیت برای نطق رئیس جمهور است.

محمدرضا باهنر با وارد ندانستن اخطار حیدری گفت: رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای نطق در مجلس باید درخواست کتبی ارائه دهند.

همچنین در ادامه بررسی ماده 7 این طرح غلامرضا مصباحی مقدم در اخطار قانون اساسی خود این ماده را مغایر با اصل 70 قانون اساسی خواند.

محمدرضا باهنر اخطار مصباحی مقدم را وارد دانست اما نمایندگان به این اخطار رای موافق ندادند.

در جریان بررسی ماده 7 طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس ستار هدایت خواه و محمد دهقانی نقندر آن را مغایر با اصل 70 قانون اساسی دانستند.

هدایت خواه با بیان این که صرف درخواست روسای قوای مجریه و قضائیه کفایت می کند، خواستار حذف قید "کتبی" از این ماده شد.

همچنین محمد دهقانی نقندر نیز با اشاره به این که در تدوین این ماده لازم بود میان رئیس قوه مجریه و قوه قضائیه تفکیک وجود داشته باشد گفت: حضور رئیس جمهور در مجلس و تقاضای وی برای ارائه نطق نباید دچار قید و بند شود.

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی امرئز مجلس را بر عهده داشت با تاکید بر وجود حق نطق برای رئیس جمهور گفت: من این قیدها را مغایر قانون نمی دانم زیرا این حق همچنان برای رئیس جمهور وجود دارد اما بهتر است نظم و انضباط رعایت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet