خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/26 10:40:17
سرویس اجتماعی
در صورت نپرداختن درآمدهای نفتی به بخش درمان؛

تامینی‌لیچایی: کمیسیون بهداشت از طریق قوه قضاییه اقدام می‌کند

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به تخصیص نیافتن سه هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی به حوزه درمان کشور، گفت: کمیسیون بهداشت در حال تدوین نامه‌ای به رییس جمهوری در این رابطه است؛ اما اگر پاسخی به این نامه داده نشد از طریق قوه قضاییه اقدام خواهیم کرد.
تامینی‌لیچایی: کمیسیون بهداشت از طریق قوه قضاییه اقدام می‌کند عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به تخصیص نیافتن سه هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی به حوزه درمان کشور، گفت: کمیسیون بهداشت در حال تدوین نامه‌ای به رییس جمهوری در این رابطه است؛ اما اگر پاسخی به این نامه داده نشد از طریق قوه قضاییه اقدام خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1543.jpg تامینی‌لیچایی:,کمیسیون,بهداشت,از,طریق,قوه,قضاییه,اقدام,می‌کند Icana

حسن تامینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه متاسفانه حتی یک ریال از سه هزار میلیارد درآمدهای نفتی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا نکرده است، افزود: اعتراض ما نیز به دولت، همین موضوع است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر این مسئله تحقق پیدا نکند بسیاری از طرح‌هایی که در لایحه برنامه پنجم و در بودجه سال 90 پیش‌بینی شده بود اجرایی نمی‌شود.

وی با اشاره به مصوباتی مانند طرح پزشک خانواده، گفت: اگر این پول داده نشود ما واقعا با مشکل مواجه می‌شویم، از سوی دیگر تفکیک بخش خصوصی از دولتی است که اگر این سه هزار میلیارد پرداخت نشود نمی‌توانیم آن را اجرا کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: با توجه به اینکه این موضوع در لایحه به صراحت آورده شده است و خود رییس جمهوری هم در صحن مجلس اعلام کرد؛ خیلی ناپسند است که این سه هزار میلیارد تحقق پیدا نکند.

نماینده مردم رشت در مجلس، ادامه داد: دولت اگر یک جا نمی‌تواند این مبلغ را پرداخت کند به شکل مرحله‌ای سه هزار میلیارد را تخصیص دهد.

به گفته تامینی‌لیچایی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس چند هفته‌ای است این موضوع را در برنامه کاری خود قرار داده و چندین راهکار  در این رابطه ارائه کرده است.

وی نخستین راهکار ارائه شده برای حل این موضوع را مذاکره اعضای کمیسیون متبوعش با مسئولان مربوطه عنوان کرد و افزود: در مرحله بعد کمیسیون نامه‌ای را برای شخص رییس جهوری تدوین و ارسال می کند؛ اما اگر پاسخی به آن داده نشد از طریق قوه قضاییه اقدام می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet