هدر موبایل
1390/07/26 10:37:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهمترین پرونده مطرح در کمیته حقوق بشر؛

دستگیری تعدادی از نمایندگان فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی

عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین‌المجالس جهانی،از احتمال صدور قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در یکصد و بیست و پنجمین مجمع بین‌المجالس جهانی خبر داد.
دستگیری تعدادی از نمایندگان فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین‌المجالس جهانی،از احتمال صدور قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در یکصد و بیست و پنجمین مجمع بین‌المجالس جهانی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2465.jpg دستگیری,تعدادی,از,نمایندگان,فلسطین,از,سوی,رژیم,صهیونیستی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛کاظم جلالی دراین رابطه گفت:موضوع دستگیری تعدادی از نمایندگان فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی در کمیته حقوق بشر مجمع بین المجالس مطرح شده که احتمالا در این رابطه قطعنامه‌ای علیه آن صادر خواهد شد.

وی به ایسنا افزود:در جلسات کمیته حقوق بشر مجمع بین المجالس جهانی بیش از 300 پرونده مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص شکایت نمایندگان پارلمان‌ها از رفتاری است که با آنها انجام شده است.

این عضو کمیته حقوق بشر مجع بین‌المجالس جهانی یادآور شد:بخشی از پرونده‌های مورد بررسی مربوط به پارلمانی‌های سابق و بخشی مربوط به نمایندگان فعلی است،اگر کسی فقط یک دوره نماینده باشد می‌تواند شکایت خود را در این کمیته مطرح کند به شرط آنکه موضوع به دوران نمایندگی آن فرد مربوط باشد.

وی تصریح کرد:معمولا بخشی از این پرونده‌ها علنی است که درباره آنها قطعنامه صادر می‌شود و بخشی دیگر غیرعلنی است که دردست بررسی قرار می‌گیرد،روال نیز به این ترتیب است که با پارلمان‌های کشورها برای حل موضوع صحبت می‌شود و اگر موضوع حل نشد قطعنامه علیه آنها صادر می‌شود.

کاظم جلالی ادامه داد:موضوع بازداشت تعدادی از نمایندگان فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و نگه داشتن آنها در زندان مهم‌ترین پرونده مطرح درکمیته حقوق بشر بود که پیش‌بینی می‌شود دراین رابطه قطعنامه‌ای علیه رژیم صهیونیستی صادرشود،همانطورکه دراجلاس‌های گذشته نیز قطعنامه‌هایی علیه رژیم صهیونیستی در این خصوص صادر شده است.

به گفته این عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین‌المجالس جهان،کمیته حقوق بشر متشکل از 5 نفر از پارلمان‌های مختلف هستند که رییس این کمیته از نمایندگان پارلمان بلژیک است.

این کمیته چهاربار در سال برای بررسی پرونده‌های حقوق بشری پارلمان‌ها تشکیل جلسه می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet