ایام محرم 1398
1390/07/26 15:50:22
سرویس اقتصادی
سیدکاظم دلخوش‌اباتری:

اجاره بهای مسکن با صدور بخشنامه کاهش نمی‌یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که یکی از علت‌های افزایش اجاره بهای مسکن، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، گفت: صدور بخشنامه اجاره بهای مسکن را کاهش نمی‌دهد و مسئولان اجرایی برای کاهش قیمت اجاره مسکن باید راهکارهای مناسبی را ارائه کنند.
اجاره بهای مسکن با صدور بخشنامه کاهش نمی‌یابد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که یکی از علت‌های افزایش اجاره بهای مسکن، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، گفت: صدور بخشنامه اجاره بهای مسکن را کاهش نمی‌دهد و مسئولان اجرایی برای کاهش قیمت اجاره مسکن باید راهکارهای مناسبی را ارائه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/763.jpg اجاره,بهای,مسکن,با,صدور,بخشنامه,کاهش,نمی‌یابد Icana

سیدکاظم دلخوش‌اباتری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: ساخت مسکن مهر و توسعه آن می‌تواند به کاهش اجاره بهای مسکن در ماه‌های آینده کمک کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که دولت باید برای کنترل اجاره بهای مسکن برنامه داشته باشد، ادامه داد: به جای صدور بخش‌نامه یکی از برنامه‌ها برای کنترل اجره بهای مسکن می‌تواند شناسایی جدی خانه‌های خالی باشد.

دلخوش‌اباتری با بیان این که در 20 سال گذشته بهای مسکن فراز و نشیب‌های زیادی داشته است، تصریح کرد: نگاهی به نمودار قیمت مسکن در دو دهه گذشته نشان می‌دهد که در برخی سال‌ها اجاره بهای مسکن افت داشته و در برخی سال‌ها قیمت آن بالا رفته است.

دوری از مراکز شهری و تبعات ناشی از آن، نحوه و زمان اختصاص اعتبارات و تسهیلات و افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تأثیر آن بر بهای مسکن مهر از جمله مشکل‌های طرح مسکن مهر است

وی بخشی از علت افزایش اجاره بهای مسکن را ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خواند و افزود: اجرای این قانون علتی برای افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها در برخی بخش‌ها شده است که این موضوع اثر مستقیم و غیرمستقیم خود را بر اجاره بهای مسکن برجا گذاشته است.

دلخوش‌اباتری درباره برخی ایرادهای طرح مسکن مهر گفت: دوری از مراکز شهری و تبعات ناشی از آن، نحوه و زمان اختصاص اعتبارات و تسهیلات و افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تأثیر آن بر بهای مسکن مهر از جمله مشکل‌های طرح مسکن مهر است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم ابراز امیدواری کرد که با اتمام طرح مسکن مهر تا سال 92 اجاره بهای مسکن نیز روند نزولی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet