هدر موبایل
1390/07/26 11:32:14
سرویس صحن
مخالف جذب حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش:

نیروی حق‌التدریسی شرکتی بزرگترین ظلم علی احمدی به آموزش و پرورش بود

موافقان و مخالفان فوریت طرح اصلاح ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به تشریح دلایل خود برای جذب و عدم به کار گیری این نیروها در آموزش و پرورش پرداختند.
نیروی حق‌التدریسی شرکتی بزرگترین ظلم علی احمدی به آموزش و پرورش بود موافقان و مخالفان فوریت طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به تشریح دلایل خود برای جذب و عدم به کار گیری این نیروها در آموزش و پرورش پرداختند. https://cdn.icana.ir/d/019/4213.jpg نیروی,حق‌التدریسی,شرکتی,بزرگترین,ظلم,علی,احمدی,به,آموزش,و,پرورش,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسدالله عباسی در نشست علنی امروز سه شنبه 26 مهرماه در موافقت با فوریت طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: سال جدید آغاز شده اما آموزش و پرورش از نیروهای غیرمرتبط و بازنشسته استفاده کرده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتر است از نیروهای حق التدریسی و آموزش دیده شده استفاده شود، گفت: اگر مجلس با فوریت این طرح موافقت کند آموزش و پرورش و شخص وزیر نیز تقاضای مجلس را اجرایی می کند.

وی تاکید کرد: وضعیت آموزش و پرورش باید سامان پیدا کند و به جای استفاده از نیروهای حق التدریسی بازنشسته از این نیروهای جوان به کار گرفته شود.

سعدالله نصیری قیداری نماینده مردم زنجان و طارم نیز که در مخالفت با فوریت این طرح صحبت می کرد با اعلام اینکه در سفر به کره جنوبی و ژاپن متوجه شدیم که سخت ترین رقابت در این کشور بین معلمان است، گفت: این در حالی است که در کشور ما هر کسی برای آموزش به دانش آموزان به راحتی استخدام است.

وی با انتقاد از به کار گرفتن نیروهای حق التدریسی شرکتی و واگذار کردن معلمان به این شرکت ها گفت: این بزرگترین ظلمی بود که علی احمدی وزیر آموزش و پرورش وقت به این وزارتخانه داشت.

عضو کمیسیون آموزش با طرح این سوال که آیا شرکت های ما باید معلم استخدام کند، گفت: پس تکلیف معلمان و فارغ التحصیلان دانشکده های تربیت معلم که در نوبت استخدام هستند چه می شود.

نصیری قیداری با اعلام اینکه افت تحصیلی دانش آموزان هم برای ما نتوانست عبرت آفرین باشد، گفت: نمی شود چون بیکاری به کشور فشار آورده است هر کسی وارد آموزش و پرورش شود آیا کسی به فکر سرنوشت دانش آموزان نیز هست.

در ادامه عبدالحسین ناصری، نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح دو فوریتی اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و نهضت سوادآموزی، گفت: چطور راضی می شوید کسانی که حق التدریسی کار می کردند بیمه نداشته باشند و از کمترین امتیازات اجتماعی محروم باشند.

وی با بیان اینکه دو ماه از سال تحصیلی گذشته و هنوز این افراد تعیین تکلیف نشده اند گفت: باید این طرح تصویب شود و به آنها قول داده شود که اگر امتحانی برگزار شد این افراد در اولویت قرار بگیرند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: چطور می خواهید عمر تلف شده این افراد را جبران کنید، چرا هزاران نفر باید قربانی تصمیم نادرست مسئولان‌آموزش و پرورش باشند چرا در آن زمان که این معلمان را استخدام کردند با طرح دوفوریتی جلوی آنها را نگرفتید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet