خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/26 11:46:52
سرویس صحن
با عدم تصویب فوریت؛

طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس به صورت عادی بررسی می‌شود

نمایندگان به دو فوریت و یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را رای ندادند.
طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس به صورت عادی بررسی می‌شود نمایندگان به دو فوریت و یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را رای ندادند. https://cdn.icana.ir/d/019/1268.jpg طرح,تعیین,تکلیف,استخدام,معلمان,حق‌التدریس,به,صورت,عادی,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز سه شنبه 26 مهر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان فوریت رسیدگی به طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را لازم ندانستند.

این طرح خواستار جلوگیری از اخراج معلمانی که با آموزش و پرورش همکاری کرده اند و این وزارتخانه از ادامه همکاری با آنها خودداری می کند، شده بود.

محمدرضا باهنر و سعدالله نصیری به عنوان مخالفان فوریت این طرح و اسدالله عباسی و عبدالحسین ناصری در موافقت با آن صحبت کردند.

باهنر با تاکید بر ضرورت وجود ضابطه مشخص برای ورود به آموزش و پرورش همانند دستگاه های دیگر گفت: استخدام در آموزش و پرورش داستان مطولی شده و گرفتاری های اساسی به وجود آورده است و متاسفانه مجموعه های کوچک و بزرگی در کشور شکل گرفته که خواستار رعایت حق خود هستند.

نصیری قیداری نیز با اشاره به این که شرکت ها مجاز به استخدام معلمان نیستند، اظهار کرد: اگر معلم به درستی انتخاب شود، جامعه در مسیر صحیح پیش خواهد رفت.

عباسی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، خواستار استفاده از افراد با تجربه، با سابقه و آموزش دیده برای مدارس شد و تاکید کرد: باید تکلیف معلمان برای سال تحصیلی 91-90 مشخص شود.

عبدالحسین ناصری نیز با بیان این که نباید به دلیل ندانم کاری برخی مسوولان، عمر و وقت معلمان تلف شود، گفت: وظیفه مجلس است که هر چه سریعتر برای این قشر تعیین تکلیف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet