ایام محرم 1398
1390/07/26 11:47:45
سرویس سیاسی
در اعتراض به بررسی بسته ریاضت اقتصادی؛

نماینده پارلمان یونان از سمت خود استعفا داد

یکی از نمایندگان حزب حاکم یونان با استعفا از سمت خود اعلام کرد به صف معترضین در خیابان‌های "آتن" خواهد پیوست.
نماینده پارلمان یونان از سمت خود استعفا داد یکی از نمایندگان حزب حاکم یونان با استعفا از سمت خود اعلام کرد به صف معترضین در خیابان‌های "آتن" خواهد پیوست. https://cdn.icana.ir/d/019/8201.jpg نماینده,پارلمان,یونان,از,سمت,خود,استعفا,داد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "توماس روبوپولیوس" نماینده حزب حاکم سوسیالیت یونان روز گذشته (دوشنبه) در اعتراض به ارائه بخش های دیگر طرح ریاضت اقتصادی به پارلمان استعفای خود را ارائه و اعلام کرد در اعتصاب عمومی شرکت خواهد کرد.

اگرچه با استعفای این نماینده، حزب حاکم یونان به ریاست "جورج پاپاندرئو" نخست وزیر این کشور اکثریت پارلمان را در اختیار خواهد داشت اما مشکلات بر سر راه کابینه یونان برای تصویب این بسته ریاضت اقتصادی تشدید خواهد شد.

اتحادیه‌های بزرگ کارگری و دانشجویی در یونان اعلام کردند همزمان با آغاز بررسی و رای‌گیری این بسته در جلسات پایانی هفته اعتصاب عمومی 48 ساعته در سراسر این کشور آغاز خواهد شد.

در نامه استعفای روبوپولیوس به نخست وزیر آمده است، من قادر به ادامه کار و موافقت با طرح های دولت را ندارم، موافقت با اقدامات ناعادلانه ای که عدم رضایت عمومی را به همراه دارد و دولت را با خطر انحلال مواجه خواهد کرد.

مشکلات بدهی و کسری بودجه، دولت یونان را بر آن دارد تا برای دریافت دومین بسته نجات مالی بین المللی از سوی صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا بسته های متعدد ریاضت اقتصادی را به تصویب برساند.

این بسته ها شامل افزایش مالیات ها، کاهش هزینه های عمومی و افزایش هزینه های تحصیلی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet