شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/26 12:26:23
سرویس صحن
نامجو:

وزارت نیرو متناسب با اعتبارات پروژه های عمرانی را تکمیل می کند

وزیر نیرو در پاسخ به سوال منطقه ای موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد گفت: وزارت نیرو متناسب با اعتبارات پروژه های عمرانی را تکمیل می کند.
وزارت نیرو متناسب با اعتبارات پروژه های عمرانی را تکمیل می کند وزیر نیرو در پاسخ به سوال منطقه ای موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد گفت: وزارت نیرو متناسب با اعتبارات پروژه های عمرانی را تکمیل می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1267.jpg وزارت,نیرو,متناسب,با,اعتبارات,پروژه,های,عمرانی,را,تکمیل,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید نامجو در نشست علنی امروز سه شنبه 26 مهرماه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال منطقه‌ای موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم، سملقان گرمه و مانه گفت: طبق گزارش‌های دقیق تدوین شده در وزارتخانه بیش از 80 درصد اهداف قانون برنامه چهارم توسعه عملیاتی شده و حتی در برخی زمینه ها کار جلوتر از برنامه پیش می رود.

وزیر نیرو افزود: وزارتخانه در توزیع و تخصیص متوازن اعتبارات به پروژه عمرانی، توفیق بسیار خوبی داشته و هم اکنون وزارت نیرو آماده پذیرش سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های مختلف است.

وی با اشاره به محدودیت‌های بخش آب و خشکسالی 14 سال اخیر، در کشور ادامه داد: با همه مشکلات وزارتخانه در تامین آب شهرهای بزرگ و مدیریت منابع آبهای زیرزمینی و سطحی توفیقات زیادی داشت.

نامجو با بیان اینکه مصوبات سفرهای استانی در دست مطالعه و انجام است، تاکید کرد: تصفیه خانه جاجرم در دست تکمیل است و مصوبات سفر استانی هیات دولت به خراسان شمالی متناسب با اعتباراتی که وزارت نیرو دارد، در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به احداث سد گردانلو در شهر بجنورد، گفت: هنوز مباحث فنی احداث این پروژه نهایی نشده و زمان نیاز است تا مطالعات کارشناسی نهایی شود.

وزیر نیرو یادآور شد: در بخش آبرسانی به روستاها از سال 84 تا 88، 19هزار و 800 هزار میلیارد ریال به وزارتخانه تخصیص داده شد اما این اعتبار 55 درصد اعتبارات موردنیاز در تکمیل پروژه های آبرسانی به روستاها را شامل می شود.

وی افزود: در بخش آبرسانی به بخش بجنورد نیز قرار بر آن بود که از اعتبارات صندوق ذخیره ارزی استفاده شود که این امر فراهم نیامد و تلاش شد تا از محل اعتبارات عمرانی و ملی این پروژه تکمیل شود.

نامجو در ادامه توضیحات خود گفت: علاوه بر ناکافی بودن اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های عمرانی وزارتخانه، تثبیت قیمت‌ها و اضافه شدن شهرهای جدید نیز مزید بر علت شد تا آبرسانی به شهرهای قبلی طبق برنامه پیش نرود.

وی با بیان اینکه هم اکنون به همه روستاهای بالای بیست خانوار برق رسانی انجام شده، افزود: در تلاش هستیم تا برق رسانی به روستاهای برق رسانی نیز تا پایان دولت دهم انجام شود.

وزیر نیرو تاکید کرد: پروژه آبرسانی به شهر بجنورد براساس فاینانس انجام می شد اما برنده مناقصه نتوانست به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند که این مسئله تکمیل آن پروژه را تا دو سال به عقب انداخت.

وی ادامه داد: تکمیل پروژه آبرسانی به شهر بجنورد صد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که همه این مبلغ را نمی توان از محل اعتبارات دولتی پرداخت کرد بنابراین مقرر شد که 20 میلیارد تومان از طریق فروش اوراق مشارکت تامین شود.

وزیر نیرو یادآور شد: هم اکنون وزارتخانه 65 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه ها در بخش آب و 55هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه ها در بخش برق نیاز دارد، که انجام همه این پروژه ها نیازمند آن است که سالی 30 میلیارد تومان به وزارتخانه اختصاص یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet