خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/26 12:38:53
سرویس صحن
ثروتی در طرح سوال از وزیر نیرو:

سیاست‌های اشتباه وزارت نیرو نارضایتی‌های سیاسی و اجتماعی را به دنبال دارد

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان در مجلس در جریان سوال از وزیر نیرو تاکید کرد: سیاست های نادرست و اشتباه وزارت نیرو نارضایتی های سیاسی و اجتماعی مختلفی را در مناطق مختلف کشور به دنبال داشته است.
سیاست‌های اشتباه وزارت نیرو نارضایتی‌های سیاسی و اجتماعی را به دنبال دارد نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان در مجلس در جریان سوال از وزیر نیرو تاکید کرد: سیاست های نادرست و اشتباه وزارت نیرو نارضایتی های سیاسی و اجتماعی مختلفی را در مناطق مختلف کشور به دنبال داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/1006.jpg سیاست‌های,اشتباه,وزارت,نیرو,نارضایتی‌های,سیاسی,و,اجتماعی,را,به,دنبال,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی‌الرضا ثروتی در نشست صحن علنی امروز سه شنبه 26 مهر مجلس شورای اسلامی در جریان سوال وزیر نیرو گفت: براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس وزارت نیرو نتوانسته است برنامه چهارم توسعه را محقق کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان افزود: براساس مواد قانون اساسی وزارتخانه‌ها موظف به اجرای توسعه متوازن در همه مناطق ایران است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در زمینه حل مشکل آبیاری در شهرهای بزرگ کشور بسیار نامطلوب عمل کرده است، تصریح کرد: وزیر نیرو گزارش آبفای شهرستان بجنورد را مطالعه کند تا میزان و سطح، آلودگی آب شرب شهرستان بجنورد را دریابد.

وی ادامه داد: تنها اقدام وزارت نیرو در زمینه حل مشکل آب شرب شهرستان بجنورد، خشک کردن چشمه‌های اطراف این شهرستان همچون چشمه بش قارداش است.

ثروتی با بیان ایکه وزارت نیرو از چهار  سال گذشته تا به امروز هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: آب شرب بجنورد هنوز از نظر بهداشتی مطلوب نیست و وزارت نیرو در این زمینه به تعهدات خود عمل نکرده است.

نماینده مردم بجنورد تاکید کرد: متاسفانه سابقه این چند سال نشان می دهد که معاونان وزیر نیرو به دستورات این وزیر هیچ توجهی ندارند.

وی با تاکید بر الزام دولت برای تامین منابع مالی احداث سد بردانلوی بجنورد، گفت: چهار سال است که بودجه ساخت این سد در برنامه بودجه تعیین شده است ولی هنوز مطالعات ابتدایی ساخت این سد بعد از چهارسال تمام نشده است.

وی تاکید کرد: برای ساخت یک سد چند سال زمان نیاز است، آیا چهار سال مطالعه برای ساخت یک سد کافی نیست.

ثروتی ادامه داد: در جریان جمع آوری امضا برای استیضاح ویر نیرو نیز اکثر نمایندگان بر وجود مشکلات فراوان و عدم مدیریت در این وزارتخانه تاکید کردند.

نماینده مردم بجنورد با بیان اینکه بعد از چهارسال بودجه ساخت سد بردانلو از 40 میلیارد تومان به 12 میلیارد تومان کاهش یافت، گفت: چگونه است که برای آب رسانی به شهرستان قم 230 میلیارد تومان اعتبار را از منابع مختلف مهیا می کنند ولی برای آبرسانی بجنورد حساب ذخیره ارزی هیچ منابع وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نزدیک به چهار سال است که مشکل آب بجنورد را فریاد می زنید ولی در طول این چهارسال تنها از وزارت نیرو وعده های پوچ شنیده ایم.

ثروتی با بیان اینکه این یک حساب ذخیره ارزی است که در آن هیچ پولی وجود ندارد، گفت: حساب ذخیره ارزی اگر خالی است خالی بودن آن را اعلام کنند و اگر خالی نشده است پس چرا اعتبارات مصوب شده را برای انجام پروژه های ملی پرداخت نمی کنند.

وی ادامه داد: چگونه است که وزارت نیرو جشن آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار را برگزار می کنند ولی در بجنورد روستاهایی با 3هزار 500 خانوار از آب شرب سالم بی بهره هستند.

ثروتی با بیان اینکه مشکل استان خراسان شمالی تنها آب نیست گفت: کاهش ولتاژ برق در این استان سبب تعطیلی برخی از کارخانه ها شده است که با این وجود برای کارخانه های تعطیل شده قبض‌های برق 5 میلیون تومانی صادر شده است.

نماینده مردم بجنورد تصریح کرد: مشکل خشک شدن دریاچه ارومیه کم است که وزارت نیرو مشکلات دیگری در مناطق مختلف کشور ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه با سیاست‌های نامناسب وزارت نیرو مردم دو استان گلستان و خراسان شمالی با مشکلات زیادی روبرو شدند گفت: سیاست های متضاد و ناقص وزارت نیرو موجب درگیر شدن مردم دو استان خراسان شمالی و گلستان شده است و مشکلات اجتماعی و سیاست زیادی را ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: متاسفانه در وزارت نیرو هیچ برنامه و سیاستی برای حل مشکلات کشور وجود ندارد و این وزارتخانه از وجود مدیر لایق و کارآمد برای حل مشکلات بی‌بهره است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet