خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/07/26 12:31:54
سرویس صحن
با انتشار بیانیه‌ای؛

220 نماینده حمایت خود را از جنبش مردمی غرب علیه نظام سرمایه داری اعلام کردند

۲۲۰ نماینده در بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از جنبش های ضد سرمایه داری غربی خواستار رعایت حقوق انسانی در اعتراضات مردمی شدند.
220 نماینده حمایت خود را از جنبش مردمی غرب علیه نظام سرمایه داری اعلام کردند 220 نماینده در بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از جنبش های ضد سرمایه داری غربی خواستار رعایت حقوق انسانی در اعتراضات مردمی شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/2176.jpg 220,نماینده,حمایت,خود,را,از,جنبش,مردمی,غرب,علیه,نظام,سرمایه,داری,اعلام,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز سه شنبه 26 مهر مجلس شورای اسلامی بیانیه 220 نفر از نمایندگان درباره حمایت از جنبش های ضد سرمایه داری غربی توسط محمد دهقان نقندر قرائت شد.

در این بیانیه آمده است: جنبش عظیم مردمی در غرب که با نام وال استریت و در مرکز آمریکا به عنوان نماد قدرت غرب شکل گرفته و موجب  حرکت عظیم مردمی علیه نظام بیدادگر سرمایه داری شده است نشان از افول قدرت سرمایه داری غرب و فروپاشی نظام فاسد و غارتگر در جهان امروز دارد. آن روزی که امام راحل در نامه تاریخی خود به گورباچف، صدر هیات رئیسه حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی، فروپاشی کمونیسم را پیش بینی و وی را به دامن اسلام دعوت کردند، فرمودند: شما اگر بخواهید تنها گره‌های کور اقتصادی سوسیالیسم و کمونیسم را با پناه بردن به کانون سرمایه داری غرب حل کنید نه تنها دردی از جامعه خویش را دوا نکرده اید که دیگران باید بیایند اشتباهات شما را جبران کنند؛ چرا که امروز اگر مارکسیسم در روش‌های اقتصادی و اجتماعی به بن بست رسیده است، دنیای غرب هم در همین مسائل البته به شکلی دیگر گرفتار حادثه است. این حوادث را سه سال پیش توسط مقام معظم رهبری زمانی که غرب در آرامش زندگی می کرد پیش بینی نمودند و فرمودند این حرکت بیداری تا قلب اروپا خواهد رفت.

امروز اروپا در آستانه تحول عظیم ساختاری قرار گرفته است که اهمیت آن از فروپاشی نظام سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی کمتر نیست. همزمانی این تحولات با بیداری اسلامی نشان می‌دهد که جامعه جهانی در بیزاری کامل از ظلم‌ها و بیدادگری‌ها به دنبال تغییر اساسی در نظام ظالمانه سرمایه داری است.

اینک جهان در آستانه خشم بزرگ علیه سرمایه داری جنایتکار می رود تا به افشای ستمکاران بپردازد. اینک توده های کارگران، دانشجویان، بازنشستگان در همه جهان علیه جمعیت یک درصدی سرمایه داری که حاکمیت و پول و ثروت را به انحصار خود گرفته اند به پا خواسته‌اند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر خود لازم می‌دانیم به عنوان گوشه‌ای از این خشم همنوایی خود را با جنبش بزرگ ضد سرمایه داری اعلام کرده و حمایت خود را از جنبش ضد وال استریت در آمریکا و دنباله آن در سراسر جهان اعلام نماییم و از دولت‌های سرمایه داری حفظ جان و آزادی دستگیرشدگان در سراسر جهان را خواستاریم.

لازم است سردمداران این دولت‌ها که گاه برای آزار گربه‌ای اشک می ریزند به پلیس و نیروهای نظامی دستور دهند که با مردم به جان آمده محترمانه رفتار کنند و به حقوق انسانی معترضان احترام گذاشته و آزادی‌های تضمین شده در قوانین خودشان و اعلامیه جهانی حقوق بشر را محترم شمارند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این دولتها را مسئول جان و مال مردم به جان آمده از استکبار و استبداد و سرمایه داری دانسته و اعلام می داریم در مقابل موج بازداشت های بی رویه و آزار و اذیت معترضان ساکت نخواهیم نشست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet