هدر موبایل
1390/07/26 14:04:57
سرویس بین الملل
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/22

پرچمداری ایران در زمینه تحقق اهداف بهداشتی سند توسعه هزاره

نماینده کشورمان در نشست کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی با تشریح پیشرفت‌های ایران در حوزه سلامت به بیان دستاورد های کشورمان در برنامه توسعه هزاره سوم پرداخت.
پرچمداری ایران در زمینه تحقق اهداف بهداشتی سند توسعه هزاره نماینده کشورمان در نشست کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی با تشریح پیشرفت‌های ایران در حوزه سلامت به بیان دستاورد های کشورمان در برنامه توسعه هزاره سوم پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/9635.jpg پرچمداری,ایران,در,زمینه,تحقق,اهداف,بهداشتی,سند,توسعه,هزاره Icana

 به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به سوئیس ، حسین حسنی‌بافرانی امروز در کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی در مورد دسترسی به سلامت به‌عنوان یک حق اولیه تصریح کرد: نقش مجالس در مواجهه با چالش‌های موجود در برابر تامین بهداشت زنان و کودکان بسیار مهم و تاثیرگذار است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این‌خصوص اهداف توسعه هزاره به خصوص اهداف بهداشتی آن درخصوص توانمندسازی زنان، مرگ و میر کودکان و مادران راهنمای بسیار خوبی برای دولت‌ها و پارلمان‌ها است.

وی تاکید کرد: کشور ما به‌رغم مواجهه با چالش‌ها در زمینه تحقق اهداف بهداشتی سند توسعه هزاره پیشرو بوده است. کاهش مرگ و میر مادران، ارتقای وضعیت تغذیه مادران حامله، استفاده از نیروی انسانی ماهر و متخصص در زایمان‌ها، افزایش پوشش مراقبتی نوزادان، تغذیه با شیر مادر، افزایش بیمارستان‌های دوستدار مادر و کودک، تنظیم خانواده و کنترل جمعیت، افزایش پوشش بیمه سلامت و اجرای پزشک خانواده در شهرها و روستاها در راستای اصل عدالت در سلامت نمونه‌ای از پیشرفت‌های  جمهوری اسلامی ایران است که پارلمان ایران هم در جهت تحقق این اهداف حرکت می‌کند.

حسنی بافرانی گفت: پارلمان‌ها باید تحقق اهداف توسعه هزاره را رصد کنند و دنبال تحقق همه اهداف سند توسعه هزاره در همه دنیا خصوصاً کشورهای فقیر و عقب‌افتاده باشند.

وی در پایان سخنرانی خود در کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس بین‌المجالس جهانی تصریح کرد: امروزه اگر موضوع ترافیک و آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای مسائل مهمی در جهان هستند ولی ما بر تحقق اهداف توسعه هزاره خصوصاً سلامت کودکان و مادران در همه نقاط جهان اصرار داریم، چرا که از چالش‌های مهم پیش‌روی همه پارلمان‌هاست. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet