خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/26 19:33:00
سرویس سیاسی
یکصد و بیست پنجمین کنفرانس بین‌المجالس در سوئیس/28

لاریجانی: ظرفیت‌های بین‌المجالس برای تاثیرگذاری در تحولات منطقه به‌کار گرفته شود

علی لاریجانی در دیدار با دبیرکل اجرایی مجمع بین‌المجالس تاکید کرد: این اجلاس می‌تواند برای تاثیرگذاری در تحولات منطقه، از ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود استفاده کند.
لاریجانی: ظرفیت‌های بین‌المجالس برای تاثیرگذاری در تحولات منطقه به‌کار گرفته شود علی لاریجانی در دیدار با دبیرکل اجرایی مجمع بین‌المجالس تاکید کرد: این اجلاس می‌تواند برای تاثیرگذاری در تحولات منطقه، از ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11870.jpg لاریجانی:,ظرفیت‌های,بین‌المجالس,برای,تاثیرگذاری,در,تحولات,منطقه,به‌کار,گرفته,شود Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در مجمع بین‌المجالس جهانی در برن سوئیس حضور دارد، در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه برگزاری سومین روز این اجلاس با بن جانسون دبیرکل اجرایی این اجلاس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار علی لاریجانی درخصوص تحولات منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا بر درخواست مردم که همانا برقراری دموکراسی و استقرار نظام مردم‌سالاری است، تاکید داشته‌ و همین مسئله باعث عصبانیت آمریکایی‌ها شده است.

رئیس قوه مقننه درباره تحولات یمن و بحرین و نقش آمریکا در این تحولات تاکید کرد: مردم بحرین و یمن به این نتیجه رسیده‌اند که کشتارها در این دو کشور با چراغ سبز آمریکا انجام می‌شود که این مسئله چهره آمریکا را بیش از قبل تخریب خواهد کرد.

وی گفت: یکی از راه‌حل‌های حل مشکل مردم بحرین برگزاری انتخابات آزاد است که در این انتخابات باید هر فرد تنها حق یک رأی را داشته باشد.

لاریجانی تاکید کرد: رفتن علی عبدالله بن صالح رئیس جمهور یمن نیز نقش مهمی در تحولات این کشور ایجاد خواهد کرد، زیرا مردم در این‌صورت حق تعیین سرنوشت خود را خواهند داشت.

رئیس قوه مقننه در ادامه پیشنهاد داد: IPU   می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی پارلمان‌ها در تحولات بحرین و یمن تاثیرگذار باشد.

جانسون دبیرکل اجرایی اجلاس بین‌المجالس نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد فرصت‌هایی برای مذاکره در مورد تحولات منطقه ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet