خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/26 13:45:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

قطعنامه کمیته حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی

عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین المجالس جهانی گفت که این کمیته پس از بررسی شکایت نمایندگان فلسطین،قطعنامه هایی علیه رژیم صهیونیستی صادر کرد.
قطعنامه کمیته حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین المجالس جهانی گفت که این کمیته پس از بررسی شکایت نمایندگان فلسطین،قطعنامه هایی علیه رژیم صهیونیستی صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2450.jpg قطعنامه,کمیته,حقوق,بشر,علیه,رژیم,صهیونیستی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ کاظم جلالی در برن،محل برگزاری یکصد و بیست و پنجمین اجلاس مجمع بین المجالس جهانی به ایرنا افزود:نمایندگان فلسطینی در اجلاس قبل مجمع بین المجالس از رژیم صهیونیستی به دلیل زندانی کردن چند تن از نمایندگان فلسطینی شکایت کردند که این پرونده در کمیته حقوق بشر بررسی و قطعنامه هایی علیه این رژیم صادر شد.
نماینده قاره آسیا و اقیانوسیه در کمیته پنج نفره حقوق بشر مجمع بین المجالس جهانی همچنین گفت:این کمیته در روزهای اخیر بیش از 300 پرونده شکایت نمایندگان پارلمان ها از کشورهای مختلف را بررسی کرد که این پرونده ها به دنبال شکایت نمایندگان مجالس برخی از کشورها در خصوص رفتار با آنان تشکیل شده است.
 

جلالی با تشریح روند رسیدگی به پرونده شکایت ها تصریح کرد:این کمیته مسایل مربوط به حقوق بشرمجالس جهان را مورد بررسی قرار می دهد و شکایت های دریافتی را رسیدگی می کند و اگر تشخیص دهد این شکایت ها صحیح است، هیات های بازرسی را به آن کشورها اعزام می کند.
نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد:معمولا پرونده ها در دو بخش بررسی می شوند که بخشی از آن رسیدگی علنی است و پس از رسیدگی درمورد آن شکایت،قطعنامه ای علیه پارلمان آن کشور صادر و قرائت می شود.
 

عضو کمیته حقوق بشر مجمع بین المجالس جهانی همچنین یادآور شد که این کمیته پنج عضو به نمایندگی از آسیا – اقیانوسیه، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی دارد و سالانه چهار بار برای رسیدگی به پرونده های شکایت، تشکیل جلسه می دهد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet