شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/26 14:42:15
سرویس فرهنگی
رئیس جمهور در پایان افتتاح نمایشگاه دیجیتال:

اختصاص 120 میلیارد تومان برای توسعه فناوری‌های دیجیتال/ فرهنگ با فرهنگ جنگ ندارد

محمود احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه نمایشگاه دیجیتال، با اعلام تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور، گفت: فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد؛ چرا که فطرت الهی فصل مشترک انسان‌هاست و نمی‌توان باداشتن چنین نکته تفاهمی، جنگ داشت.
اختصاص 120 میلیارد تومان برای توسعه فناوری‌های دیجیتال/ فرهنگ با فرهنگ جنگ ندارد محمود احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه نمایشگاه دیجیتال، با اعلام تخصیص 120 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور، گفت: فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد؛ چرا که فطرت الهی فصل مشترک انسان‌هاست و نمی‌توان باداشتن چنین نکته تفاهمی، جنگ داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2379.jpg اختصاص,120,میلیارد,تومان,برای,توسعه,فناوری‌های,دیجیتال/,فرهنگ,با,فرهنگ,جنگ,ندارد Icana

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری خانه ملت ، آئین پایانی پنجمین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال شب گذشته 25 مهر با حضور رئیس جمهور در تالار وحدت تهران برگزار شد.

احمدی‌نژاد در این سخنرانی چند نکته را محور سخنان خود قرار داد. بخشی از سخنان او به جنگ‌ فرهنگ و بی‌فرهنگی اختصاص داشت و بخش دیگرش به اهمیت توجه به رسانه‌های دیجیتال.

وی با بیان اینکه اعتقادی به جنگ فرهنگی در دنیا ندارد، تاکید کرد: فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد؛ چرا که فطرت الهی فصل مشترک انسان‌هاست و نمی‌توان باداشتن چنین نکته تفاهمی، جنگ داشت. جنگ امروز جنگ بی‌فرهنگی با فرهنگ و بی‌تمدنی با تمدن است؛ و گرنه تمدن محصول مشترک همه انسان‌هاست که همان یگانه‌پرستی، پاکی، محبت و عدالت است.

رئیس جمهور یادآور شد: بعضی‌ها نگرانند که بی‌فرهنگی هجوم آورده است. من نگران این موضوع نیستم و یقین دارم اگر فرصت را در اختیار جوانان بگذاریم، می‌توانند به خوبی فرهنگ ایرانی اسلامی را به جهان معرفی کنند. کسی هم به دنبال ابزار تروریسم است که فرهنگ و قدرت جذب اندیشه‌ها را ندارد.

وی با اشاره به سابقه تاریخی ایران تاکید کرد: ایران چندین بار مورد حمله قرار گرفته و اشغال شده، اما آنقدر فرهنگ ملت ایران  بالا است که بر مهاجم غلبه کرده و او را به رنگ خود درآورده است.

رئیس جمهور با اعلام تخصیص 120 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور گفت: خیلی بد است که انتظار داشته باشیم جوان سال 90 مثل احمدی نژاد سال 50 ساله فکر کند. اگر اینگونه باشد ملت ما 40 سال در جا زده است.

وی با اشاره به  امکانات ارتباطی ناشی از فناوری‌های نو افزود: دسترسی به اطلاعات امروزه در مقایسه با 30 سال پیش بسیار آسان شده است و شما می‌دانید که الان می‌توانیم حجم عظیمی از عملیات اطلاعاتی را در زمان بسیار کوتاه انجام دهیم؛ البته همه اینها در خدمت بزرگ شدن و جهانی شدن انسان است.

رئیس جمهور در پایان سخناش با اشاره به درخواست عیسی زارع، مدیر کل مرکز فناوری‌های نوین و توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تخصیص بودجه لازم جهت ارتقای این حوزه گفت:  ما 120 میلیاردی را که درخواست کرده بودند، می دهیم، ولی یک درخواست از وزرای ارشاد و ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم و آن این است که کار را به دست جوان‌ها بسپارند که اگر این گونه شوند آنها همه مشکلات را حل می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet