پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/27 11:25:16
سرویس اقتصادی
نشست ویژه مجلس و وزیر نفت برای بررسی تخلفات نفتی دولت

کعبی: مسئولان اجرایی باید پاسخگوی تخلفات حوزه نفت باشند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت باید درباره تخلفات خود در صنعت نفت در بودجه سال ۱۳۸۹ پاسخگو باشد، گفت: به زودی در نشستی ویژه با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس، رئیس دیوان محاسبات و وزیر نفت تخلفات دولت در صنعت نفت بررسی می‌شود.
کعبی: مسئولان اجرایی باید پاسخگوی تخلفات حوزه نفت باشند نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت باید درباره تخلفات خود در صنعت نفت در بودجه سال 1389 پاسخگو باشد، گفت: به زودی در نشستی ویژه با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس، رئیس دیوان محاسبات و وزیر نفت تخلفات دولت در صنعت نفت بررسی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3470.jpg کعبی:,مسئولان,اجرایی,باید,پاسخگوی,تخلفات,حوزه,نفت,باشند Icana

عبدالله کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبر گزاری خانه ملت با انتقاد از بی‌انضباطی مالی دولت، گفت: بسیاری از پروژه‌های نفتی هم‌اکنون تنها به علت عدم تأمین منابع مالی متوقف شده‌اند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بسیاری از منابع مالی پروژه‌های نفتی و یا پروژه‌های صنعتی کشور برای پرداخت یارانه نقدی به مردم هزینه شده است.

وی با بیان این‌که پروژه‌های صنعت نفت در آبادان یا متوقف شده و یا اجرا نشده است، تصریح کرد: مسئولان وزارت نفت تعهدهای خود را در طرح‌های صنعت نفت اجرا نکردند وهم‌اکنون از مصوبه‌های سفرهای استانی دولت به خوزستان تنها نصب چند تابلو بر روی زمین‌های بایر به یادگار مانده است.

کعبی ادامه داد: زمانی‌ که درآمدهای کشور از فروش نفت به خزانه واریز نمی‌شود و دولت بدون توجه به مصوبات مجلس و با تفسیر خاص خود قانون بودجه را اجرا می‌کند نتیجه‌ای جز این که طرح‌های توسعه‌ای کشور نهایی نمی‌شود به دست نمی‌آید.

مسئولان اجرایی باید در زمینه تخلف‌ها در صنعت نفت پاسخگو باشند و درباره عدم واریز درآمدهای نفتی به خزانه و یا معاوضه غیر قانونی نفت خام با بنزین به مردم پاسخ دهند

وی با یادآوری این که رئیس دیوان محاسبات کشور در هفته‌های اخیر گزارشی از تخلفات دولت در وزارت نفت به کمیسیون انرژی مجلس ارائه کرده است، افزود: مسئولان اجرایی باید در زمینه تخلف‌ها در صنعت نفت پاسخگو باشند و درباره عدم واریز درآمدهای نفتی به خزانه و یا معاوضه غیر قانونی نفت خام با بنزین به مردم پاسخ دهند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: در آینده نزدیک اعضای کمیسیون انرژی مجلس نشست ویژه‌ای را با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیران نیرو و نفت و رئیس دیوان محاسبات کشور برای بررسی گزارش تخلف‌های دولت در بودجه سال 89 در حوزه صنعت نفت برگزار می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet