ایام محرم 1398
1390/07/30 15:03:33
سرویس بین الملل
سبحانی نیا: پشت پرده شکایت عربستان از ایران انگیزه های سیاسی آمریکا است

هراس از بیداری اسلامی در عربستان آنها را به سمت حمایت از آمریکا سوق داده است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح شکایت عربستان از ایران را اقدامی عجولانه و حرکت در راستای انگیزه های سیاسی آمریکا عنوان کرد.
هراس از بیداری اسلامی در عربستان آنها را به سمت حمایت از آمریکا سوق داده است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح شکایت عربستان از ایران را اقدامی عجولانه و حرکت در راستای انگیزه های سیاسی آمریکا عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7770.jpg هراس,از,بیداری,اسلامی,در,عربستان,آنها,را,به,سمت,حمایت,از,آمریکا,سوق,داده,است Icana

"حسین سبحانی­نیا" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ گفت: ادعای آمریکا درباره دست داشتن ایران در طراحی ترور سفیر عربستان ادعایی مستند و مستدل نیست که عربستان بر اساس آن موضع گیری کرده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که ادعای اخیر آمریکا با انگیزه های سیاسی انجام شده است ادامه داد: آمریکا با این اقدام خود قصد دارد افکار عمومی جهان را از مسائل داخلی این کشور و به خصوص خیزش های سرمایه داری منحرف کند.

این نماینده مجلس هشتم، با تاکید بر این که عربستان باید ملاحظات جامع تری در این زمینه داشته باشد، بیان کرد: وزیر خارجه عربستان در برابر ادعای آمریکا موضع بدی در مقابل ایران گرفت و بدتر از آن اقدام وی مبنی بر ارسال شکایت به شورای امنیت بود.

وی عنوان کرد: مقامات عربستان نباید این موضوع را از نظر دور داشته باشند که یکی از اهداف آمریکا ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی و در نهایت ایجاد فضای تنفسی برای رژیم صهیونیستی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، علت اصلی ورود عربستان به این موضوع را حمایت­های آمریکا از مقامات این کشور عنوان کرد و افزود: واقعیت این است که تحولات و جنبش بیداری اسلامی فضای عمومی در منطقه را به سمتی پیش برده که عربستان را نسبت به آینده خود نگران کرده است، به همین دلیل مقامات عربستان از الان برای این که همیشه حمایت آمریکا را پشت سر خود داشته باشند در مسیری حرکت می کنند که خواست آمریکاست.

عضو هیات رئیسه مجلس هشتم، در توضیح عکس­العمل ایران در مقابل اقدام عربستان گفت: ‌ایران قطعا تحرک فعال دیپلماتیک در عرصه بین­الملل را در دستور کار قرار خواهد داد، در این زمینه ایران باید تلاش کند تا با استفاده از ابزار دیپلماتیک همچون گفت وگو و مذاکره با کشورهای دوست همچون چین، روسیه، هند و سایر کشورها زمینه تبیین اهدافی که آمریکا در سر دارد را فراهم و از این طریق در مسیر خنثی کردن توطئه های آمریکا گام بردارد.

اخیرا آمریکا مدعی خنثی کردن طرحی شده که در آن دو ایرانی در صدد ترورعادل جبیر سفیر عربستان سعودی در واشنگتن بوده اند. در همین باره منابع خبری اعلام کردند که نامه عربستان سعودی درباره ادعای آمریکا علیه ایران که تحویل دبیرکل سازمان ملل شده بود، رسما به شورای امنیت تسلیم شده است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet