خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/26 15:49:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان به مرحله خوبی رسیده است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت تفحص از این شورا گفت که شورای عالی ایرانیان ۶ جلد گزارش مستندات درخواستی هیئت تحقیق و تفحص را ارائه کرده است.
تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان به مرحله خوبی رسیده است رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت تفحص از این شورا گفت که شورای عالی ایرانیان 6 جلد گزارش مستندات درخواستی هیئت تحقیق و تفحص را ارائه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/327.jpg تحقیق,و,تفحص,از,شورای,عالی,ایرانیان,به,مرحله,خوبی,رسیده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با اشاره به آخرین وضعیت تفحص گفت:هیئت تحقیق و تفحص معمولاً جلسه‌ برگزار نمی‌کند بلکه در تفحص تقسیم کار صورت گرفته و کارها انجام می‌شود لذا نیازی به برگزاری جلسه نیست.

وی به فارس افزود:تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور نیز در حال حاضر به مرحله خوبی رسیده و ما امیدواریم تا پایان آبان ماه سال جاری گزارش نهایی در این مورد را به هیئت رئیسه تقدیم کنیم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان تصریح کرد: دلیل طولانی شدن تفحص از شورای عالی ایرانیان هم این است که این شورا در مقطعی به هم ریخت و در مرحله‌ای برخی از اعضای آن بازداشت، جابجا و تغییر کردند.

ابراهیمی ادامه داد: از طرفی هم فردی که از این هیئت دستگیر شد، همه اسناد و مدارک را از وی خواستند و این مدارک توسط مسئولان قضایی برده شد و چیزی در شورای ایرانیان باقی نماند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پس از این ماجرا ما فشار آوردیم که به هیئت گزارش دهند و این سیر طول کشید البته ما درخواست کردیم که در 4 محور عملیات خارج از کشور، منابع مالی، ساختار اداری و برگزاری همایش‌ها مستندات خود را به هیئت تحقیق و تفحص ارائه کنند و شورای ایرانیان نتوانست مستندات خود در 4 محور ارائه کند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه هیئت تحقیق و تفحص در دو ماه گذشته تازه توانست مستندات را از شورای عالی ایرانیان اخذ کند، تصریح کرد: پس از اینکه اسناد را دریافت کردیم، فعالیت هیئت تحقیق و تفحص بیشتر شد تا اسناد مأخوذه را بررسی و گزارش آن را تهیه کنیم.

ابراهیمی به این نکته هم اشاره کرد که هیئت تحقیق و تفحص در بررسی‌های خود فعلاً به اسناد مفقود شده دست نیافته است، اما چنانچه در اسناد ارائه شده خدشه‌ای وجود داشته باشد، هیئت چون در مرحله بررسی اسناد قرار دارد، قطعاً خدشه‌های احتمالی را پیدا خواهند کرد.

وی در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد:تا امروز شورای عالی ایرانیان 6 جلد گزارش مستندات درخواستی هیئت تحقیق و تفحص را ارائه کرده و هیئت هم اکنون مسئول بررسی آن است

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet